Fudbal

Subota, 07.09.2019.

17:10

Nova pobeda Kosova* za prvo mesto u grupi

Fudbalska reprezentacija tzv. Kosova pobedila je Češku 2:1, u petom kolu kvalifikacija za EURO 2020.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Robert Cianflone/Getty Images)

Kosovo je nastavilo sa odličnom igrom u kvalifikacijama i posle četiri odigrane utakmice nalaze se na prvom mestu grupe A.

Samoproglašenu državu do pobede predvodili su Murići i Vojvoda, strelci u 20. i 67. minutu. Jedini gol za Čehe postigao je Šik u 16. minutu.

Kosovo iz četiri odigrane utakmice ima skor od dve pobede i dva remija, dok Češka ima dva trijumfa i isto toliko poraza.

U narednom kolu Kosovo gostuje reprezentaciji Engleske, dok Češka ide na noge Crnoj Gori.

Kosovo – Češka 2:1 (1:1)