Jerevan osvojen teškom mukom: Italijani slomili desetoricu Jermena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 05.09.19. | 18:59

Peto slavlje Azura u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo - 3:1

Jerevan se još jednom potvrdio kao teško osvojiva tvrđava. Mnogo znoja, sa sve igračem više od 45. minuta, morala je da prolije Italija kako bi teškom mukom došla do pobede na ovom gostovanju, ali je ipak uspela u samom finišu meča, pa je nastavila svoj besprekorni pravac ka Evropskom prvenstvu - 3:1 (1:1).

Azuri na ovom meču bili prinuđeni prvo da jure prednost rivala, a potom i pobedu čitavih 50 minuta igra, a na kraju su presudili Lorenco Pelegrini i dvostruki strelac Andrea Beloti.

Izabrane vesti

Jermeni su vodili golom Karapetjana od 11. minuta, a onda je isti igrač u 27. minutu dobio bespotreban žuti karton, dok ga je u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena na "tanak led" navukao lukavi Leonardo Bonuči. Štoper Juventusa je uneo dosta glume u vazdušni duel sa napadačom Jermenije, pao je kao pokošen nakon kontakta sa laktom protivnika, a sudija Zibert je pokazao drugi žuti karton domaćem igraču.

Ipak, ni taj trenutak nije u potpunosti obeshrabrio Jermene, koji su u nastavku meč dva puta ozbiljno pripretili iz šestokih kontranapada, ali je oba puta u poslednjem trenutku izblokiran udarac Mhitarjana.

Na kraju, jermenskoj odbrani je ipak pala koncetracija. Bonuči je u 77. minutu uočio pravovremeno utčavanje Pelegrinija, odlično centrirao, a ovaj glavom postigao svoj prvenac u nacionalnom dresu. Beloti je bio na pravom mestu u 28. minutu, kada je centaršut Emersona Palmierija prosledio u nebranjeni deo mreže, a onda je u 80. minutu pokazao sav svoj napadački kvalitet. Sjajno se napadač Torina zagradio na 11-12 metara udaljenosti od protivničkog gola, a onda iz okreta upitio još jedan neodbranjiv udarac u mrežu Hajrapetjana.

Italija nakon pet odigranih mečeva u kvalifikacijama ima isto toliko pobeda, uz gol-razliku 16:2, dok je Jermenija ostala na trećem mestu, sa tri boda manje od Finske. Azuri za tri dana gostuju upravo u Finskoj, dok Jermenija u jako važnom meču dočekuje Bosnu i Hercegovinu.