Faje nije mogao sâm – Kanada stigla do prve pobede u Kini

Košarkaška reprezentacija Kanade je savladala Senegal u poslednjem meču grupne faze.

Izvor: MT SV

Autor:MT SV

Kanađani su rezultatom 82:60 ostvarili prvu i jedinu pobedu u Grupi H, posle poraza od Australije i Litvanije.

Na taj način je Kanada zauzela treću poziciju, dok je Senegal ostao poslednji, sa sva tri poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Kori Džozef sa 24 poena, Kevin Pengos je dodao 13, a dvocifreni učinak je imao još samo Melvin Edžim.

Na drugoj strani je Muhamed Faje ubacio 14, Lamine Sambe je dodao 10, dok je Moris Ndur upisao devet poena i 12 skokova.

Senegal je za razliku od prethodnih mečeva dobro otvorio utakmicu i posle prvih 10 minuta imao +11.

Ipak, Kanađani su uzvratili istom merom u drugom periodu igre i na poluvreme otišli sa prednošću od jednog poena (33:32).

Nošeni fantastičnim Džozefom, izabranici Nika Nursa i u drugom poluvremenu nastavili su u istom ritmu, a prednost je samo rasla.

U poslednjoj četvrtini bilo je i prostora za neke igrače koji nisu dobijali mnogo prilike na ovom prvenstvu, ali i pored toga, Kanada je zabeležila ubedljivu pobedu - 82:60.

Iz ove grupe, u drugu fazu plasirale su se reprezentacije Australije i Litvanije.