Odbojkaši pobedili u prijateljskom meču Sloveniju 1Foto: FoNet/FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskom meču Sloveniju u gostima 3:2 (29:31, 25:22, 20:25, 25:22, 15:13) u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.

Na debiju novog selektora Slobodana Kovača reprezentacija nije briljirala, ali je pokazala karakter, s obzirom da je dva puta gubila, 1:0 i 2:1 u setovima. Takođe i u petom setu bilo je drame, iako je Srbija vodila i sa četiri poena viška (12:8), imala je tri vezane meč lopte pri rezultatu 14:11. Slovenci su uspeli da spasu dve, dođu na korak od izjednačenja, ali Atanasijević je sačuvao koncentraciju i mirnoću i doneo pobedonosni poen posle 150 minuta velike borbe. Događaj koji je bacio malu senku je povreda Klemena Čebulja, početkom četvrtog seta, kada se uhvatio za trbušni mišić

Kod pobednika upravo je Atanasijević bio najefikasniji sa 26 poena, dok je Uroš Kovačević zabeležio 21. Na drugoj strani Tonček Štern je bio najefikasniji sa 23, dok je Tine Urnaut 14 poena.

U sredu ove dve reprezentacije igraju drugi prijateljski meč, ali ovog puta zatvorenog tipa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.