Spartak se ispromašivao, bomba Žirkova ućutkala crveni deo Moskve (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.19. | 20:30

Zenit kao gost pobedio Spartak - 1:0

Zanimljivim derbijem u Moskvi između Spartaka i Zenita stavljena je tačka na osmo kolo Premijer lige, a na reprezentativnu pauzu srećniji putuju gosti iz Sankt Peterburga koji su slavili sa 1:0 (1:0). Pogodak odluke bio je delo prekaljenog majstora Jurija Žirkova koji je u 41. minutu posle kornera uhvatio loptu levicom onako kako samo on zna i majstorski pogodio ćoše gola Spartaka sa rube šesnaesterca.

Bio je to gol koji je ućutkao crveno-beli deo Moskve, kao i ambicije Spartaka na ovom meču. Pitanje je međutim u kom smeru bi otišla utakmica da VAR nije poništio vodeći pogodak domaćina u 33. minutu koji je postigao Bakaev, a glavni sudija ga poništio jer je jedan igrač Spartaka igrao rukom. Pre tog gola dobru šansu je imao i Andre Širle koji je zamalo bio neprecizan iz slobodnog udarca.

Izabrane vesti

I francuski štoper Žigo je propustio dobru priliku za Spartak u 45. minutu i to je bilo sve od domaćina na ovom meču. Zenit je u nastavku znalački sačuvao prednost, domaćin jedva da je ozbiljnije zapretio, a Artjom Dzjuba je u završnici propustio šansu da zapečati trijumf gostiju.

Branislav Ivanović odigrao je strandardnih 90 minuta za Zenit, vrlo dobro je predvodio goste sa kapitenskom trakom na ruci.

RUSIJA 1 - 8. kolo

Ufa – Orenburg  1:2 (0:1)