Sindrom niže vrednosti: Napoli stigao 0:3 u Torinu, pa pucao sebi u noge (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.08.19. | 23:01

Juventus se raduje pobedi u derbiju, ali je večeras pošteno osetio na svojoj koži koliko će mu biti teško da odbrani još jedan Skudeto - 4:3 (2:0)

Napoli u Torinu kao tim nije postojao 66. minuta, a onda se probudio iz kome, stigao 0:3, pa sebi pucao u noge... Ulogu tragičara utakmice uzeo je Kalidu Kulibali, koji je u drugom minutu nadoknade centaršut Miralema Pjanića iz slobodnog udarca poslao u sopstvenu mrežu. Juventus se raduje pobedi u derbiju, ali je večeras pošteno osetio na svojoj koži koliko će mu biti teško da odbrani još jedan Skudeto - 4:3 (2:0).

Stara dama je fantastično otvorila utakmicu. Imala kontrolu igre i apsolutnu dominaciju na terenu. Takva igra je donela rezultat već u 16. minutu, kada je Danilo, samo što je zamenio povređenog De Šilja, fantastično istrčao kontranapad i na dodavanje Daglasa Koste doveo domaćina u vođstvo.

Izabrane vesti

Onaj koji se usudi da otpiše Gonzala Iguaina uvek dobije žestok odgovor. Pipita se ovog leta rukama i nogama držao da ne ode iz Torina, očigledno je doterao liniju i vredno trenirao, a da je nadomak top forme, pokazao je u 19. minutu. Sjajno se okrenuo u mestu i prevario Kulibalija, a onda "punom" zakucao loptu u protivničku mrežu.

Juventusu se možda obilo o glavu i to što je nakon gola Ronalda u 62. minutu ceo stadion već počeo da slavi pobedu svog tima. Ipak, Napolitanci se nisu sa tim složili. Kostas Manolas je četiri minuta kasnije krunisao odličan centaršut Marija Ruija, a samo dva minuta kasnije Irving Lozano je svoju ogrmonu energiju pretvorio u pogodak koji je potpuno oživeo goste.

Konačno, Stara dama je bila u nokdaunu u 81. minutu. Kaljehon je tada na pravom mestu pronašao Di Lorenca, koji je iz neposredne blizine savladao nemoćnog Ščensnog.

Ipak, umesto da plivaju na tom psihološkom talasu, Napolitanci su bili rešeni da sačuvaju jedan bod, što im se obilo o glavu. Pjanićev centaršut je bio potpuno bezopasan, a Kulibalijeva reakcija nesjvatljiva. Nikog nije bilo ispred, nikog iza Senegalca, a lopta koju je uputio vezista Juventusa prilično bezazlena. Meret je ostao zakopan u mestu, a Napoli bez dragocenog boda.

ITALIJA 1 - 2. KOLO