Fudbal

"Želji" pripala goleada u derbiju

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras u 119. prvenstvenom vječitom sarajevskom derbiju na punoj 'Grbavici' ekipu Sarajeva rezultatom 5:2.

"Plavi" su sa nova tri bod preuzeli i lidersku poziciju na tabeli BH Telecom Premijer lige BiH.

Sarajevo je povelo već nakon 65 sekundi igre. U prvom napadu

Haris Handzic ubacio je za Anela Hebibovića koji rutinski šalje loptu iza leđa golmana Filipa Erića za 1:0.

Fudbaleri Željezničara vratili su se u igru vrlo brzo. Već u 7. minuti Sulejman Krpić je obradovao domaće navijače pogotkom za 1:1.

Željezničar je do preokreta stigao u 38. minuti. Asistent je bio Asim Zec, a strijelac po drugi put za 2:1 bio je Sulejman Krpić.

Kada se mislilo da će se na odmor otići sa prednosti "plavih" tragičar je bio Enes Sipović koji je glavom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena poslao loptu u vlastitu mrežu za 2:2.

Golova nije nedostajalo ni u drugom poluvremenu. Golman Sarajeva je u 59. minuti odbranio šut Mladena Varešanovića, ali je na odbijenu loptu natrčao Petar Bojo i svojim prvencem u "plavom" dresu pogodio za 3:2.

Sve dileme o pobjedniku otklonjene su u 76. minuti kada je nakon centaršuta Damir Sadiković pogodio  mrežu Vladana Kovačevića za 4:2 za Željezničar.

Željezničar je vječitog rivala dotukao u sudijskoj nadoknadi utakmice kada je za konačnih 5:2 pogodio Mehmed Alispahić.