PARTIZAN U LIGI EVROPE: Miletić u finišu dramatičnog meča postigao gol za evropsku jesen (VIDEO)

M.BLAŽIĆ

29. 08. 2019. u 20:53

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su večeras u revanš meču plej-ofa odigrali nerešeno 1:1 (0:0) protiv norveškog Moldea

ПАРТИЗАН У ЛИГИ ЕВРОПЕ: Милетић у финишу драматичног меча постигао гол за европску јесен (ВИДЕО)

LIGA EVROPE, mirna fudbalska jesen u Humskoj, više od pet miliona evra u kasi. Sve to stalo je u jedan šut, jedan sjajan cim glavom Nemanje Miletića iz 80.minuta kojim je Partizanu doneo izjednačenje u revanš meču plej-ofa Lige Evrope u Moldeu, a samim tim sladak koliko i težak plasman u grupnu fazu drugog po kvalitetu evropskog takmičenja - 1:1 (0:0).

Zaigrao je Partizan na obali Norveškog mora od prvog minuta onako kako je i potrebno u utakmicama poput ove. Svesni su bili Savo Milošević i njegovi saradnici da bi ulaženje odbrane Stojkoviću u krilo moglo brzo da odvede tim u minus, pa je insistirao na igri, posedu i maksimalnoj disciplini na svakom delu terena. I to je moglo da se isplati već u petom minutu kada je Asano krenuo ka golu Kraninksa posle dubinske lopte zavrnuo je usamljenom Tošiću na 16 metara, ali je golman Moldea lako zaustavio nedovoljno precizan pokušaj Partizanovog veziste.

Činjenicu da domaćin nije spreman od starta da krene “grlom u jagode” crno-beli su koristili na pravi način, zatvorivši Eikrema i usmerivši napade domaćina ka Boliju i Heštadu čiji je učinak u prvih 45 minuta bio praktično zanemarljiv. Sa druge strane crno-beli su lako dolazili pred šesnaesterac Moldea, ali je nekako uvek nedostajao taj završni potez, poslednji pas ka Sadiku ili Asanu. Mogao je i Zdjelar da otškrine vrata Lige Evrope u 11.minutu kada je odlično šutirao sa 18 metara, ali je Kraninks krajnjim naporom zaustavio njegov udarac.

Podatak da Molde u prvom poluvremenu nijednom nije ozbiljniie zapretio Stojkoviću dovoljno govori o tome koliko je Partizan uspeo da primiri napade tima koji u poslednjih 16 meseci samo jednom nije zatresao mrežu rivala pred svijim navijačima (protiv Čukaričkog). A onda od početka drugog dela igre potpuno drugačija slika. Momci u plavim dresovima su počeli da se pitaju za izgled utakmice, a veliki ulog i važnost meča su učinili da nervoza koja se nepotrebno uvukla u Miloševićeve izabranike raste iz minuta u minut. Kraninksov gol je delovao sve dalje, a kada je jednu od retkih dobrih akcija Partizana Natho iz dobre pozicije u 69.minutu poslao direktno golmanu Moldea u ruke definitivno nije mirisalo na dobro.

Samo tri minuta kasnije Džejms je iskoristio mig Fortune koja je loptu Eikrema posle odbitka od živog zida poslala direktno njemu na nogu na drugoj stativi - 1:0. Neki bi u tim momentima pognuli glave, upali u ćorsokak nemoći, ali ne i Miloševića četa čiji je test na karakter više puta davao pozitivan rezultat.

Nebeski skok Nemanje Miletića u tom 80.minutu kada je zakucao loptu u mrežu Kraninksa najbolje je iscrtao volju, želju i psihičku stabilnost i ekipe i pojedinca, s obzirom da se desni bek Partizana često mučio u duelima sa napadačima domaćih. Partizan je tako uskočio u taj poslednji voz za Ligu Evrope, jer Norvežani nisu imali ni snage, ni znanja da u preostalih 15-ak minuta poremete slavlje Beogradjana. Liga Evrope i Partizan, od jeseni sledi deveto druženje.

MOLDE - PARTIZAN 1:1 (0:0)

STRELCI: Džejms u 72. za Molde, Miletić u 80. minutu za Partizan. Stadion: “Aker”. Gledalaca: 7102. Sudija: Rudi Buke (Francuska) 7.

MOLDE: Kraninks 7 - Haraldseid 6,5, Gabrielsen 6, Foren 6, Haugen 6(od 84. Knudson -)- Aursnes 6,5, Husein 6- Boli 6 (od 59.Ohi 6), Eikrem 7, Heštad 6 - Dzejms 7.

PARTIZAN: Stojković 7,5 - N. R. Miletić 8, Ostojić 7, Pavlović 7,5, Urošević -

7,5 - Zdjelar 7, Šćekić 6,5 - Tošić 6,5 (od 83. Lutovac -), Suma 6,5 (od 66. Natho -), Asano 6 - Sadik 6,5 (od 68. Ožegović -).

Igrač utakmice: Nemanja R.Miletić