SRBIJA IMA DVA PREDSTAVNIKA U EVROPI: Partizan izbacio Molde, Miletić je HEROJ! (VIDEO)

Srbija Danas
desbr
desbr / Izvor: Foto: FK Partizan
Grupna faza LE stigla u Humsku.

Fudbaleri Partizana i Moldea odigrali su u Norveškoj 1:1 u revanš meču plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope, što je crno-belima bilo dovoljno za plasman u grupnu fazu posle beogradske pobede. Norvežani su došli do prednosti preko Džejmsa u 72. minutu, ali je pogodak za prolaz crno-belih postigao Nemanja Miletić osam minuta kasnije.

Partizan se tako pridružio Crvenoj zvezdi koja se plasirala u Ligu šampiona u evropskoj jeseni.

JOŠ SAMO KORAK DO LIGE EVROPE: Grobari prate Partizan gde god da igra (VIDEO)

ORLOVI ODRADILI PRVI TRENING: Tandem OTKRIO šta čeka Angolu!

DOMAĆIN OBJAVIO: Ovo su kineske snage za Mundobasket! Nema više Jao Minga, ali tu je ON

Uživo dešavanja iz Moldea možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Partizan je u Ligi Evrope!
90+2. minut:
Vladimir Stojković je dobio žuti karton zbog odugovlačenja.
87. minut:
Asano je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.
85. minut:
Hestad je šutirao, sa desne strane, a Stojković je uz malo muke uspeo da ukroti loptu.
81. minut:
Mogao je Ožegović da stavi tačku na meč, ali se okliznuo u odsudnom trenutku i nije uspeo da iskoristi dobru priliku.
80. minut:
GOL 1:1! Miletić je poravnao rezultat. Tošić je izveo korner sa desne strane, a najbolji u skoku je bio povremeni reprezentativac Srbije i poslao je loptu u mrežu domaćeg tima.
77. minut:
Miletić je ubacio loptu sa desne strane na peterac, ali je šut Pavlovića izblokiran.
76. minut:
Husain je dobio žuti karton zbog faula s leđa nad Asanom kojim je prekinuo opasan napad.
72. minut:
GOL 1:0! Vodi Molde preko Džejmsa! Eikrem je izvo slobodan udarac, pogodio je živi zid, a lopta se odbila na nogu Lekeu Džejmsu koji ju je sproveo u nebranjen deo mreže.
70. minut:
Pokušao je Natho da ugrozi gol Moldea, ali je Kraninks bio siguran na golu.
68. minut:
Lepo je Tošić proigrao Uroševića, a ovaj je centrirao, ali neprecizno. Nakon što je lopta završila u gol-autu u igru je ušao Ožegović umesto Sadika.
67. minut:
Prva izmena i u Partizanu. Umesto Sume u igri je Natho, a Gvinejac je dobio žuti karton zbog sporog napuštanja terena.
61. minut:
Umesto Bolija na terenu je Omoijuanfo.
60. minut:
Bojan Ostojić je ostao na travi posle jednog duela i ušla je lekarska ekipa da mu pomogne.
58. minut:
Boli je pobegao Nemanji Miletiću i šutirao iskosa sa leve strane u bliži ugao Vladimira Stojkovića, ali je golman crno-belih uspeo da odbrani.
51. minut:
Eikrem je iskoristio grešku Sume i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali srećom po Partizan lopta je prohujala tik pored stative.
47. minut:
Puno sreće za Partizan. Norvežani su centrirali sa desne strane, lopta je proletela kroz peterac, ali napadači domaćeg tima nisu uspeli da je zakače i promene joj smer.
46. minut:
Počelo je drugo poluvremen, a treneri nisu napravili nijednu izmenu.
POLUVREME:
Bez golova u prvih 45 minuta.
41. minut:
Žuti karton za Aursnesa zbog vrlo oštrog starta nad Uroševićem.
40. minut:
Nova šansa za Partizan! Suma je izveo korner, glavom je šutirao Ostojić, ali pored gola.
32. minut:
Suma je sa velike udaljenosti pokušao da iznenadi golmana domaćih, ali je šutirao preko gola.
25. minut:
Moglo je da bude veoma opasno po gol Partizana, ali srećom po crno-bele Hestad nije uspeo da prihvati loptu posle pasa Eikrema, inače bi se našao oči u oči sa Vladimirom Stojkovićem.
20. minut:
Nešto mirniji period igre na stadionu Moldea.
11. minut:
Nova sjajna prilika za Partizan. Sadik je dodao loptu Zdjelaru, koji je šutirao sa slične pozicije kao i Tošić šest minuta ranije, ali je Kraninks opet sjajno reagovao.
5. minut:
Asano je fenomenalno proigrao Tošića koji je šutirao sa nekih 18 metara, ali je golman Kraninks uspeo da interveniše.