19:23
Izvor: Sportske.net

U okviru drugog kola Premijer lige, "Plavci" su na "Bridžu" dočekali Lester.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Čelsija i Lestera remizirali su u drugom kolu engleskog šampionata na "Stamfrod Bridžu", meč je okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su "Plavci" već u šestom minutu, greška Ndidija, krade mu Maunt loptu, mladi vezista ulazi u kazneni prostor rivala i u padu šutira veoma dobro, lopta je prošla pored Šmajhela i završila u mreži "Lisica" za 1:0.

Novu veliku šansu imao je odlični Maunt u 22. minutu, Aspilikueta je centrirao sa desne strane, u trepavicu je pogodio mladog vezistu, ali je vezista Čelsija glavom loptu poslao pravo u ruke Kaspera Šmajhela.

Još jedna sjajna prilika za domaćina već u 27. minutu, Žiru je maestralno petom proigrao Kantea, ali je Fuhs u poslednjem trenutnku uspeo da izblokira vezistu Čelsija, lopta je prošla tik pored stative.

Nije bilo promene rezultata do odlaska na odmor, Lester nešto angažovaniji u nastavku, posebno je agilan bio Medison.

Ipak, nisu uspevali ozbiljnije da priprete Kepi sve do 67. minuta, kada je Medison pronašao Ndidija, a ovaj glavom zatresao mrežu domaćina za 1:1, iskupio se Nigerijac za grešku sa početka utakmcie.

U 73. minutu šansa za Medisona, prošao je po levoj strani, ali je završnica bila loša, lopta je otišla daleko od gola "Plavaca".

Šansa i za Vardija u 77. minutu, ali je takođe bio neprecizan, da bi Tilemans bio u dobroj poziciji u 89. minutu, ali je Kepa uspeo da interveniše.

Do kraja nije bilo promene rezultata, drugi bod za "Lisice", prvi za Čelsi u novoj sezoni.

13:51

Niko od Lamparda ne ocekuje u prvoj sezoni da reda pobjede i da melje protivnike .Lampardu treba dati vremena kao Klopp sto je dobio da se izgradi sistem da se oformi ekipa kakvu on zeli jer imali smo transfer ban.Celzi mora dati sansu barem jednom treneru da vodi tim 2 3 godine tek posle 2 3 godine se mogu donositi zakljucci a ako je iko zasluzio kredit od vlasnika i navijaca to je Lampard jer je igracka legenda.

16:01

Ostace on mnogo godina, razulati nisu bitni ove sezone.

23:45

Gde su Izmet i King, nikakoda ostave neki pametan komentar. Spavate li mirno???

avatar
CheJuveAthl
23:18

Ne valja Sari........... Eee Celzi, Celzi...

avatar
NikkiCFC
15:51

Sari nije zeleo da ostane zbog transfer bana i trazio da je ide u Juventus. Ostao bi da smo zatrazlili zamrzavanje dok traje proces ali u klubu nisu hteli to jer je sad idealna prilika da se da sansa mladim igracima koji su nikad bolji!

avatar
Crveni Lucifer
22:30

Taj sari je izgubio od istog ovog lestera kuci a u gostima nije ni dao gol, vi navijaci celsija stvarno imate kratko pamcenje

16:00

Pa slazem se sa svim sto si napisao dole u komentaru. Ja rezultatski nemam nikakva ocekivanja od sezone. Sta vise, bolje da budemo van top6 i izbegnemo LE. Ali verujem da mozemo biti hit kao Ajaks prosle sezone. Dakle ako na kraju sezone recimo Mount vredi lupam 70m, James 50m, CHO i Pulisic blizu 100m, Abraham i Tomori se takodje fino razviju ja cu smatrati sezonu uspesnom. Naravno necemo ih prodavati pricam o ciframa da lakse objasnim. To ce znaciti da su se ti mladi momci dobro pokazali i da moze da se racuna u buducnosti na njih sto ce nam ustedeti mnogo novca. De Jong, De Liht, Van Der Bek, Neres i ostali su vredeli po par miliona svi pre godinu dana, gledaj sad. A u mladjim kategorijama smo dominirali evropom i bas njih pobedjivali tako da nam ovaj transfer ban dobro dodje.

avatar
Paul Kersey
23:03

Oni smešni likovi nikki i nekava horda, čini mi se, su izgleda nestali. A na vestima o Lfc-u se ne zna ko je više besraman i bestidan.

avatar
Jagger86
08:06

Hhaha ali najjaci mi je hit Plava Horda, GGMU, i Arsenalova slika...kao kad se Snoop Dogg slika svake godine u različitim dresovima XD

avatar
Paul Kersey
23:01

Jadno, bedno, sramno, tužno i tragično od istog takvog čelzija.

avatar
Red blood
07:16

Nije bas to sve tako.
Celzi je bio zreo za rekonstrukciju i onda ban,a i ode im najbolji igrac.
Nije to lose izgledalo protiv Junajteda..nije lose izgledalo ni protiv Liverpula..a ni protiv Lestera prvo poluvreme.Umor ih je stigao u drugom.
Mlad tim..najveci problem sa kojim ce se Lamps sad suociti je da vrati samopouzdanje ovako mladom timu.
Ima tu dosta potencijala.
Ovo je nulta godina i Celzi u ovoj sezoni moze biti samo na dobitku u smislu razvoja mladjih igraca.
A ako ucine bilo sta vise..tim bolje.

avatar
Red blood
20:31

Umorni od istog onog od cega su i Liverpulovi fudbaleri bili umorni u Sautemptonu.
Od trece tekme za nedelju dana,a ona u sredu se igrala 120 minuta.

avatar
Paul Kersey
14:30

A od čega su umorni na početku sezone posle godišnjih odmora?

avatar
BojanMC
21:50

Cim uefa stavi zabranu na transfere ili rus zavrne slavinu celzi pravi rezultate kakve je i pravio pre 2003.

avatar
Павле Ристић
21:22

Celsi nek moli boga ove sezone da bar bude 6. na tabeli , i to ako budu nogom u dupe da se udaraju...

avatar
IIIPlava Horda GGMU?
21:16

Nisam gledao mec ali po statistici vidim da su ostale neke Sarijeve boljke da ekipa kida u prvom a u drugom oko 60og minuta totalno padne.

avatar
Sveznalac-NoviProfil
20:18

Dobra utakmica i dobra predstava prvog ali losa drugog poluvremena. Nadam se da dolaze bolji dani jer igra je fantasticna ali fale neki delovi. Lester je super ekipa i biti ce nagazna mina svakom timu.

avatar
Roči Salamanka
01:15

Celsi je ruzno pace,treba vremana da postane lep labud.

avatar
23:41

Lampsu treba vremena tako je,2 mozda i 3 sezone...
Pitanje je da li Roman ima strpljenja.....

avatar
09:02

Polako treba vremena. Nismo mi vise Celsi koji je zario i palio sa Drogbom i druzinom. Sada smo realno vise neki Monako od pre par godina koji tek treba da postane dobar. Lampsu samo treba vremena ali ne brinem da i tko zeli vise dobro Celsiju od njega.

avatar
InSanity
20:17

Koliko srece nema ovaj Lester. Apsolutno zasluzili pobedu.

avatar
Al-Ahli najtrofejniji na svetu
19:58
avatar
_mladen_
19:53

Celzi nekako napada ali nista ne dobija time, onda pocrkaju od tolikog jurcanja i prime gol.

avatar
Adi237
00:21

Upravo to popadaju trceci onda ih protivnik nagazi...isto im je uradio i junajted u drugom poluvremenu...lampard pokusaje klopov sistem presinga ali jos je rano za takve presinge jer igraci jos nisu u formi i fizicki spremni za to...celzi pokusaje da napadne protivnika ali greska ne prilagodzaje se protivniku..napali su junajted a svako iole pametan zna da imaju strahovito brze napadace i da ce pobjeci odbrani...napali su lester samo sam ceko kad ce im vardi smjeatiti gol ali ih umor stigo u drugom pol..i nemam blage veze kako ih lester ne pobjedi. Lampard mora spustiti loptu igrati mudro a ne srljati pogotov ne srljati ako ti je tako suplja odbrana a protivnici brzi.

avatar
5Agger5
19:50

Ne znam koliko pratite PL ali Lester i Everton ove godine nikako nisu za potcenjivanje. Everton ima jako gustu odbranu i oduzimace bodove ekipama iz top 6 ali ih nece i pobedjivati dok lester ima jako talentovan tim koji moze da se umesa u borbu za ligu sampiona. Sto se tice Chelzija ovo je realan rezultat jer su obe ekipe podjednake po jacini. Bice zanimljiva i borba za LS i LE ove godine.

avatar
noockey
21:09

I neko kaze da Brendan ne zna sta radi. Covek je vrhunski trener i iskreno vise bih voleo da nam je on doneo titulu onda nego sada klop, zbog dzerarda.....

avatar
5Agger5
17:02

Brendan je napravio ogromnu gresku odlucivsi da se ne brani i da napadne chelzi te godine! To mu jedino zameram. Doduse, nije izgubljeno bilo prvenstvo samo zbog klizanja dzerarda, Alen je promasio prazan gol protiv evertona i na kraju se utakmica zavrsila 3:3, Ture je protiv WBA namestio protivniku gol, Minjole protiv sitija ochajno reagovao u prvoj utakmici pri negredovom golu... Sto se tice Brendana neosporno je da ima ogroman kvalitet ali imao sam podeljeno misljenje. Podrzavao sam ga bukvalno do poslednje sezone kad je bio otpusten jer se videlo da ekipa vise ne napreduje nego stagnira dok sam Klopa podrzavao stalno i bez trofeja jer se videlo da ekipa stalno ide u napred. Ruku na srce, Rodzers nije tad bio zaduzen za dovodjenje napadaca (tako sam barem cuo). Baloteli Borini i Lambert su bili medju najgorim napadacima u poslednje 2 decenije u Liverpulu i bili su nakaceni Rodzersu na ledja! Nisam stekao utisak da moze jos vise pa sam prizeljkivao promenu. Da mu se dala sansa jos nekoliko godina ne znam da li bi doveo ekipu do nivoa Barse, Sitija i Juvea za sve ovo vreme koliko je Klop na klupi. P. S. i ja bih vise voleo da je on doneo titulu, zbog Dzerarda