ĐOKOVIĆ PREGAZIO KVERIJA: Novak uspešno započeo odbranu titule u Sinsinatiju! Gorostasni Amerikanac nije imao ni promil šanse!

MASTERS U SINSINATIJU

Tenis -

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je započeo učešće na turniru u Sinsinatiju.

Branilac titule je u drugom kolu savladao domaćeg takmičara Sema Kverija sa 2:0 (7:5, 6:1).

Meč je trajao svega 78 minuta.

Ovo je prvi turnir na kome srpski as nastupa posle one nezaboravne pobede na Vimbldonu protiv Rodžera Federera.

Amerikanac je bio uspešniji na startu. Poveo je sa 2:0 i 3:1, a potom je Đoković vezao tri gema i preokrenuo rezultat u svoju korist.

Ključ prvog seta bio je 12. gem u kome je Đoković oduzeo servis rivalu.

Drugi set je daleko lakše Đoković rešio u svoju korist. Posle izjednačenog starta i rezultata 1:1 srpski teniser je dobio narednih pet gemova i posle 78 minuta završio posao u 2. kolu Sinsinatija.

Novak Đoković će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Karenjo Busta - Izner.

TOK MEČA:

Drugi set:

4:1 - Dva asa u gemu, ukupno 14, i bez izgubljenog poena Đoković stiže do novog gema.

3:1 - Đoković pravi brejk. Srpski teniser je iskoristio prvu brejk loptu.

2:1 - Novak je spasao dve brejk lopte i potom odveo tok gema u svoju korist.

1:1 - Najbrži gem na servis Kverija.

1:0 - Kao i na početku prvog, i na početku drugog seta Novak je imao probleme, Kveri je imao dve brejk lopte, ali se ovaj put Đoković na vreme trgao i dobio gem.

Prvi set:

7:5 - BREJK! Novak se zaleteo i dobio prvi set! Iskoristio je drugu set loptu u ovom gemu. Imao je četiri vinera više i sedam grešaka manje.

6:5 - Posle Novakovog ribrejka za 3:3, serveri su veoma sigurni.

5:5 - Kveri izjednačuje.

5:4 - Obojica su ušla u dobar ritam servisa, Novak ima već sedam asova.

4:4 - Kveri prekida Novakovu seriju.

4:3 - Prvi put od početka meča Novak vodi. Ušao je u ritam i vezao tri gema.

3:3 - BREJK! Kveri je "pao", Đoković proradio i napravio ribrejk.

2:3 - Novak siguran na svoj servis.

1:3 - Amerikanac čuva prednost.

1:2 - Posle 11 minuta igre Nole konačno dobija gem. Imao je 40:15, Kveri je stigao do izjednačenja, ali je onda Đoković dobio sledeća dva poena.

0:2 - Kveri je potvrdio brejk. Dobro igra Amerikanac, a oba gema je završio poenima uz pomoć mreže.

0:1 - BREJK! Loše je Novak ušao u meč. Servis ga nije služio, napravio je dve duple greške, što je Kveri iskoristio da odmah napravi brejk.

Srpski teniser je bio slobodan u prvoj rundi, dok je Kveri, trenutno 45. na ATP listi, na startu savladao Francuza Pjer-Iga Erbera 7:6, 7:6.

Ovo je 11. duel Đokovića i Kverija, Srbin vodi 8:2 u pobedama, ali mu je poslednji okršaj sa Amerikancem ostao u užasnom sećanju.

Naime, Kveri je posle dva dana borbe (meč prekinut zbog kiše i mraka, pa nastavljen sledećeg dana) eliminisao Đokovića sa Vimbldona 2016. godine. Bilo je to u trećem kolu londonskog gren slema - 6:7, 1:6, 6:3, 6:7.

To je bio prvi Đokovićev neuspeh posle 30 uzastopnih trijumfa na gren slemovima! Ujedno, taj poraz predstavljao je početak Novakovog pada, koji se 2017. godine produbio i pretvorio u krizu.