LŠ (kval.) - Duća 2/3 sa kreča, Ajaks ide dalje, prštalo u Kijevu, sjajni Dinamo!

22:29
Izvor: Sportske.net

Olimpijakos i Rozenburg sigurni, Bazel ispao u Lincu.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

PAOK je još jednom pokazao zube favorizovanom Ajaksu, ali su "Kopljanici" ipak slavili sa 3:2 (1:1) i tako se domogli plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Poveli su gosti iz Soluna u 23. minutu preko Bisesvara.

Samo devet minuta kasnije velika šansa za Ajaks da poravna, dobili su jedanaesterac, Tadić je preuzeo odgovornost, ali je Pasčalakis uspeo da odbrani njegov pokušaj sa kreča!

Ipak, već u 43. minutu, novi penal za ekipu iz Amsterdama i opet odgovornost preuzima Tadić.

Ovoga puta je prevario čuvara mreže PAOK-a i poravnao rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi do preokreta Ajaks stigao u 79. minutu, Taljafiko je pogodio mrežu grčkog sastava nakon centaršuta Zijeha.

Na 3:1 je povisio Dušan Tadić, kada je još jednom dobio priliku da izvede penal, ponovo je bio precizan.

Sjajan meč u Kijevu, Dinamo je ugostio Klub Briž, na kraju 3:3 (1:1), Belgijanci idu dalje kako su kod kuće slavili minimalcem.

Poveli su Ukrajinci preko Bujalskog u šestom minutu, rezultat je poravnao Deli u finišu prvog dela.

U nastavku Dinamo ponovo stiže do prednosti preko Šepeleva.

U 82. minutu Kijevljani ostaju sa igračem manje, Burda je zaradio drugi žuti, ali je samo dva minuta kasnije Tau uzvartio istom merom, pa su snage ponovo bile poravnate.

U 88. minutu Briž stiže do novog izjednačenja, Vormer je bio strelac, da bi autogolom Mehele u trećem minutu nadoknade dao nadu Dinamu.

Ipak, sve je postalo jasnije dva minuta kasnije, kada je Openda pogodio i postavio konačan rezultat.

Zagrebački Dinamo je slavio u Mađarskoj protiv Ferencvaroša sa 0:4 (0:1), te sa ukupnih 5:1 ide dalje.

Poveli su preko Ademija u 16. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon dva minuta igre u nastavku Petković je povisio na 2:0, u 55. minutu je na semaforu stajalo 3:0 u korist Zagrepčana, nakon pogotka Olma.

Konačan rezultat postavio je Gojak u 79. minutu utakmice.

U ostalim duelima, videli smo pobedu APOEL-a od 0:2 u Azerbejdžanu protiv Karabaga, Kiprani idu dalje sa 3:2.

Rozenburg je slavio sa 3:1 protiv Maribora i sa ukupnih 6:2 izborio plej-of, dok je Olimpijakos potvrdio pobedu iz Istanbula, slavili su sa 2:0 u Pireju protiv Bašakšehira, sa ukupnih 3:0 idu dalje.

LASK je u Lincu savladao Bazel sa 3:1, pa su tako potvrdili pobedu iz Švajcarske, sa ukupnih 5:2 Austrijanci idu dalje.

Karabag - APOEL 0:2 (2:3)
Rozenburg - Maribor 3:1 (6:2)
Dinamo Kijev - Klub Briž 3:3 (3:4)
Ferencvaroš - Dinamo Zagreb 0:4 (1:5)
Ajaks - PAOK 3:2 (5:4)
LASK Linc - Bazel 3:1 (5:2)
Olimpijakos - Bašakšehir 2:0 (3:0)