Zvezda je u baražu za Ligu šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u baraž za Ligu šampiona, pošto su u Danskoj bili bolji od Kopenhagena u penal seriji. Posle 120 minuta bilo je 1:1. Za prolaz u grupnu fazu Lige šampiona, Zvezda će igrati protiv Jang Bojsa.

Kopenhagen je imao rezultat iz prvog meča, imao je i brojčanu prednost veliki deo meča, ali Zvezda je imala petlju i znanje da odbije sve napade domaćina.

Ričmond Boaći je doneo prednost Zvezdi u 17. minutu, na fenomenalnu asitenciju Marka Marina.

Kopenhagen je izjednačio preko Ndojea u 44. minutu.

Nemanja Milunović je napustio igru u 54. minutu zbog dva žuta kartona, što je omogućilo domaćinu da svim silama krene u napad.

Odbrana Zvezde je izdržala do kraja meča, a potom i u produžecima.

Pep Bjel je isključen u 112. minutu, pa je poslednjih osam minuta meča bilo izjednačeno brojčano stanje na terenu.

Penal serija je bila dramatična.

Blato koje se nalazilo tačno (pretpostavljamo) ispod bele tačke, otežalo je izvođenje mnogim igračima, pa smo pobednika dobili tek u 11. seriji!

Milan Borjan je odbranio odlučujući penal Vindu i odveo Zvezdu u baraž za Ligu šampiona.

Crveno-beli će za prolaz u grupnu fazu igrati protiv Jang Bojsa.

Kopenhagen će u plej-of za Ligu Evropa, gde će igrati protiv boljeg iz duela Riga - Helsinki.

Ovako je protekao meč:

22.54 - Vind namešta loptu... Brani Borjan! Zvezda je u baražu!

22.48 - Degenek šutira penal... GOL!

22.46 - Bartolec izvodi penal za Kopenhagen... Preko gola!

22.45 - Simić šutira za Zvezdu... Preko gola! Neverovatno!

22.44 - Priliku za pobedu Kopenhagena ima Ndoje... Brani Borjan!

22.44 - Jovančić je naredni izvođač penala... Preko gola!

22.42 - Zeka izvodi penal za dansku ekipu... GOL!

22.42 - Pankov će izvesti penal u petoj seriji... GOL!

22.41 - Bengtson je namestio loptu... Brani Borjan!

22.40 - Žander izvodi penal... GOL!

22.40 - Sotiriu šutira za Kopenhagen... GOL!

22.39 - Jevtović se sprema da izvede penal... Užasan šut, daleko, daleko od gola.

22.38 - Fišer je namestio loptu... Pored gola!!!

22.37 - Ivanić izvodi penal... GOL!

22.36 - Vind namešta loptu... GOL!

22.35 - Marko Marin prvi šutira... Prečka! Pogodio je prečku, a lopta je pala golmanu na nogu!

22.35 - Počinje penal serija.

22.28 - Kraj meča, penali će odlučiti pobednika.

22.24 - Zeka je šutirao neprecizno sa distance.

22.20 - Isključen je Pep Bjel. Drugi žuti karton zbog faula nad Žanderom, koji je povukao kontru.

22.17 - Vind je snažno šutirao, Borjan odlično intervenisao. U nastavku, posle kornera lopta pogađa u ruku Degeneka, srećom po Zvezdu, sudija nije primetio.

22.13 - Počeo je i drugi produžetak na "Parken" stadionu.

22.10 - Završen je prvi produžetak.

22.07 - Vind je šutirao pravo u Borjana.

22.05 - Velika gužva pred Zvezdinim golom! Na kraju, Borjan je odbranio i Kopenhagen je dobio korner.

22.03 - Velika šansa za Kopenhagen, Vind je proigrao Pepa Bjela, ali je Simić vrhunski reagovao i izblokirao u poslednjem momentu.

22.00 - Tražili su domaći igrači penal, pošto je lopta pogodila u ruku Gobeljića, sudija nije svirao ništa.

21.55 - Počeo je prvi produžetak. Jevtović je u igri umesto Vukanovića.

21.52 - Isteklo je vreme, rezultat je 1:1. Igraće se produžeci.

21.48 - Odličan napad Kopenhagena Falk je probao glavom ali nije dobro zahvatio loptu.

21.46 - Jovančić se namestio, šutirao, ali neprecizno.

21.45 - Igraće se još četiri minuta.

21.35 - Još desetak minuta do kraja, Kopenhagen pritiska, Zvezda odoleva.

21.30 - Mnogo sreće za Zvezdu, Fišer je šutirao iz odlične pozicije, tik uz stativu.

21.27 - Varela je dobio žuti karton, jer nije želeo da vrati odmah loptu posle prekršaja.

21.26 - Boaći je trenutno van terena, ukazuje mu se pomoć posle povrede.

21.23 - Domaćin ima igrača više, samim tim i loptu u nogama. Zvezda čeka da uzvrati kontranapadima, za sada nema prilika ni za jedne ni za druge.

21.13 - Pankov je na terenu umesto Kanjasa.

21.10 - Zvezda sa igračem manje do kraja. Milunović je dobio drugi žuti karton, još jednom je udario laktom u lice napadača Kopenhagena.

21.10 - Vukanović je zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu.

21.05 - Boaći je dobio žuti karton, zbog prigovora.

21.02 - Počeo je drugi deo igre.

21.00 - Promena u timu Zvezde, Žander je na terenu umesto Rodića.

20.46 - Poluvreme.

20.44 - GOOOL! Kopenhagen je izjednačio. Domaćin je kombinovao dugo oko kaznenog prostora Zvezde, na kraju je Ndoje bio najbolji u skoku i savladao Borjana.

20.39 - Mirko Ivanić je snažno šutirao sa velike udaljenosti, ali bez opasnosti po gol Kopenhagena.

20.37 - Dušan Jovančić je prekinuo napad Kopenhagena, zbog čega je dobio žuti karton.

20.32 - Domaćin ima loptu u posedu, ali deluje da nemaju najjasniju ideju kako da probiju Zvezdinu odbranu.

20.27 - Ndoje je dobio žuti karton, udario je laktom u lice Degeneka u skoku. Borjan je takođe upisan, zbog prigovora.

20.25 - Kopenhagen napada, ali bez izglednijih prilika. Fišer je šutirao iz nezgodne pozicije, prilično nekontrolisano i neprecizno.

20.17 - GOOOL! Zvezda vodi u Danskoj! Marin je poslao divnu loptu pred gol, Ričmond Boaći pobegao čuvaru i smestio loptu u mrežu.

20.13 - Opasan napad domaćina, Ndoje je šutirao sa ivice šesnaesterca, daleko od gola.

20.09 - Jovančić je oprobao udarac sa distance, ali je šutirao preko gola.

20.05 - Milunović je dobio žuti karton, jer je laktom udario u lice Ndojea.

20.01 - Sumnjiva situacija već u prvom minutu - Ivanić je pao u kaznenom prostoru domaćina - Zeka ga je nagazio, ali sudija nije razmišljao da pokaže na belu tačku.