13. avgust  2019. 08.24  →  23.16 | Izvor: Tanjug, RTV

Zvezda posle penala izbacila Kopenhagen

KOPENHAGEN -

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona, nakon što su večeras posle jedanaesteraca eliminisali Kopengahen 7:6 penalima. Posle 120 minuta rezultat je bio 1:1, isti kao u Beogradu.

video icon

Zvezda je povela golom Ričmonda Boaćija u 17. minutu, a izjednačio je Dame Ndoj u 45. minutu.

Srpski šampiona imao je igrača manje od 54. minuta kada je isključen Nemanja Milunović, sve do 112. kada je kod domaćina isključen Pep Mas Haume.

U penal seriji prečka Marka Marina i promašaji Milana Jetovića, Dušaana Jovančića i Veljka Simića kod Zvezde, a pogodili su Mirko Ivanić, Radovan Pankov (dva puta), Žander, Miloš Degenek Marko Gobeljić i Milan Borjan.

Zvezdin golman je junak jer je odbranio tri penala, uključujući i poslednji Jonasu Vindu i tako mu vratio za "panjenku" u Beogradu.

zvezda, kopenhagen, 1

Zvezda je posle 1:1 u Beogradu prošla dalje i obezbedila najmanje Ligu Evrope, a protiv Jang Bojsa boriće se za drugu uzastopnu grupnu fazu Lige šampiona.

120 Borjan brani šut glavom Soterijua

112 Novi crveni karton na meču, ovog puta za domaće, tačnije Bijela koji je oborio Žandera

110 - Vind tuče levicom, Borjan skida

105 Kraj prvog produžetka

102 Vind je probao sa dvedesetak metara, Borjan siguran

101 - Velika gužva ispred gola Borjana koji je odbranio šut Bijela. Najbolja šansa u produžetku

97 - Simić u poslednjem času interveniše ispred Bijela

91 - Počeo je prvi produžetak. Fišer je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali nije bilo opasnosti za Borjana

PRODUŽECI

90 - Falk pokušava glavom, preko gola Borjana

90  - Jovančić šutira sa ivice šesnaesterca, ali neprecizno

74  - Stopostotna šansa za domaće. Fišer je šutirao sa desetak metara za malo pored stative. Imala je Zvezda sreće

71 - Domaći napadaju, Zvezda se dobro brani i vreba kontra napade

54 - Drugi žuti, odnosno crveni karton za Milunovića posle starta nad Ndojeom

53 - Vukanović postiže gol koji je poništen jer je za "milimetar" bio u ofsajdu

46 - Meč je nastavljen

POLUVREME

44 GOOLLL 1:1. Domaći su izjednačili golom Ndojea. Bengston je ostao sam u kaznenom prostoru, namestio se, centrirao, Ndoje je bio najviši u skoku i lako matirao Borjana.

40 - I Ivanić je oprobao šut, ali je bio jako neprecizan

27 - Fišer je uhvatio volej, ali je lopta oitšla daleko od gola Borjana

18 - GOOLLLL Zvezda vodi. Strelac Boaći posle divnog centar šuta Marina

17 - sada je šut oprobao Vukanović, ali je traljavo šutirao

15 - uzvraća Ndoje ali je takođe bio neprecizan

10 - šutirao je Jovančić sa dvadesetak metara, ali visoko preko gola

1 - već u prvom minutu Ivanića je oboren u kaznenom prostoru, ali se pištaljka litvanskog sudije nije oglasila

1 - Meč je počeo

KOPENHAGEN: Gritebust - Varela, Papajanopulos, Nelson, Bengtson - Fišer, Stage, Zeka, Holse - Ndoje i Vind.

ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Kanjas, Jovančić - Ivanić, Marin, Vukanović - Boaći.

Meč sudi Gediminas Maželka iz Litvanije.

Navijači Zvezde u Kopenhagenu

Navijači Crvene zvezde u korteu, pod budnim okom danske policije, stigli su na Parken stadion.

Veliki broj policajaca, uključujući i helikopter i jedna oklopna kola, pratio je oko 2.000 pristalica crveno-belih.

Prethodno, zvezdaši su se okupili na trgu "Gameltorv" gde im je podeljeno uputstvo za ponašanje na stadioni.

Organizatori su najavili da će biti rigorozni da navijači Zvezde sa obeležjima mogu samo u sektor za gostujuće pristalice.