LE: Minimalci srpskih trenera, 9 golova u Gentu

Fudbaleri sofijskog CSKA i mađarskog Fehervara, koji predvode srpski treneri, ostvarili su minimalne pobede u prvim mečevima II kola kvalifikacija za LE.

Izvor: AK

Autor: AK

Photo by Michael Regan/Getty Images

Bugarski CSKA je savladao hrvatski Osijek 1:0, a pobedu ekipi Ljupka Petrovića protiv bivšeg tima doneo je Evandro u 53. minutu.

Istu prednost stekao je Fehervar Marka Nikolića protiv Vaduca, a uoči gostovanja u Lihtenštajnu.

Meč večeri odigran je u Belgiji gde je domaći Gent savladao rumunski Vitorul sa čak 9:3!

Već u prvom poluvremenu je viđeno šest golova, a dvostruki strelci su bili Kubo i Jaremčuk za Gent, te Tiru za Vitorul koji je u jednom trenutku gubio 6:1.

Crnogorska Budućnost se verovatno oprostila od Evrope porazom od ukrajinske Zorje 3:1 u Podgorici.

Posao je već u prvih 90 minuta odradio španski Espanjol koji je razbio islandski Stjarnan 4:0, uz po dva gola Ferejre i Iglesijasa, koji je zabeležio i asistenciju.

Jednom nogom u III kolu je i italijanski Torino nakon 3:0 nad mađarskim Debrecinom, a Saša Lukić je dobio samo poslednjih 15 minuta na terenu u ekipi "bikova".

Po dva gola prednosti pred revanše stekli su Glazgov Rendžersi i Vulverhempton, dok su potencijalni rivali Čukaričkog u III kolu grčki Aris i kiparski AEL remizirali bez golova u Solunu.

Najinteresantniji meč viđen je u Poljskoj gde je Pjast savladao letonsku Rigu 3:2 posle gola zaostatka na poluvremenu.