Ljupko ima majstora iz Brazila, srpski Fehervar se mučio, Pjast se izvukao! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.07.19. | 21:53

Prvak Poljske preokrenuo protiv Rige – 3:2

Težak meč odigrao je nekadašnji trener Crvene zvezde Ljupko Petrović. Bar u emotivnom smislu. Kao šef stručnog štaba CSKA iz Sofije morao je na početku mandata da udari na Osijek. Za one mlađe čisto da znaju: čovek koji je podigao pehar namenjen najboljem timu u Evropi je jedna od najvećih legendi hrvatskog kluba. Za Osijek je odigrao više od 500 zvaničnih mečeva, postigao više od 100 golova.

Ali danas nije imao milosti. Značajan trijumf ostvarili su Armejci u Sofiji, pošto su savladali Osijek sa 1:0. Dakle, Ljupko je uspeo da sačuva mrežu, što je bio njegov specijalitet u najboljim trenerskim danima. A za konačan trijumf pobrinuo se majstor iz Brazila – Evandro. Kakav je to samo trenutak inspiracije bio. Igrao se 53. minut kada je Evandro primilo loptu okrenut leđima golu. Prevario je jednog igrača i potom parabolom pogodio suprotan ugao.

Izabrane vesti

Srpski Fehervar na čijoj klupi sedi nekadašnji trener Partizana Marko Nikolić je preživeo susret sa Vaducom. Stekli su Mađari gol prednosti (1:0), ali se očekivalo da izbombarduju gol tima iz Lihtenštajna. Posebno što je domaći tim poveo golom levog beka Stopire već u petom minutu.

Međutim, Vaduc se pokazao kao vrlo nezgodan tim. Čak su u pojedinim trenucima bilibolji od tima čiji napad je predvodio Marko Šćepović. Zvanična statistika kaže da Vaduc imao 12 šuteva ka golu predstavnika Mađarske. Neće se taj podatak svideti Marku Nikoliću.

Posle eliminacije od BATE Borisova iz kvalifikacija za Ligu šampiona, prvak Poljske Pjast Gljivice prošao je devet krugova pakla u sudaru sa letonskom Rigom. Bili su Poljaci nokautirani u jednom momentu. Pogotkom Debelka Riga je vodila od 22. minuta. I dobro su se držali Letonci.

Za njih je sve počelo po zlu posle jednog loše odbranjenog prekida. Izjednačio je Čerivnski, zatim je Feliks doneo dva gola prednosti Pjastu. Ali nije tu bio kraj uzbuđenjima. Riga je stigla do dozvoljenog minusa autogolom Koruna.