Minimalna pobeda Partizana u Velsu, mreže mirovale u Moldeu

Partizan savladao u Velsu ekipu Konahs Ki Nomadsa sa 1:0, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. U istoj fazi takmičenja, Čukarički odigrao bez golova u Moldeu. Revanš mečevi su za sedam dana u Beogradu.

Fudbaleri Partizana dugo su se mučili protiv poluamaterske ekipe da probiju bunker domaćina, a gol odluke postigao je Aleksandar Šćekić u 62. minutu.

Čukarički je remizirao bez golova na gostovanju norveškom Moldeu. Junak meča bio je sjajni golman Čukaričkog Nemanja Belić sa najmanje pet odličnih odbrana. Imao je i srpski predstavnik šanse u drugom poluvremenu preko Samjuela Ovusua i Slobodana Tedića, ali je u većem delu bio u podređenom položaju i može da bude zadovoljan rezultatom.

Revanš mečevi na programu su za sedam dana u Beogradu.

Tok mečeva:

21.23 – Kraj utakmice u Rilu, Partizan je savladao ekipu Nomadsa sa 1:0.

21.02 – Druga izmena u timu Partizana, umesto Ivanovića u igri je mladi Filip Stevanović.

20.53 – Završen je meč u Norveškoj, Molde – Čukarički 0:0. Odličan rezultat za beogradski tim pred revanš na Banovom brdu.

20.51 – GOOOL! Partizan od 62. minuta vodi 1:0, gol je postigao Šćekić!

20.50 – Birmančević u finišu meča dobija drugi žuti karton, Čukarički ostaje sa igračem manje u poslednjih par minuta.

20.37 – Pokušava Ivanović na početku drugog dela, Bras brani udarac igrača Partizana.

20.35 – Počelo je drugo poluvreme u Rilu. Jedna izmena u timu Partizana, umesto napadača Sadika u igri je Ognjen Ožegović.

20.28 – U Moldeu i dalje nema golova, ali Čukarički u nastavku igra mnogo bolje nego u prvih 45 minuta. Nekoliko udaraca Brđani su uputili ka protivničkom golu, ali bez rezultata.

20.20 – Poluvreme u Velsu, nema golova.

Izuzetno gruba igra velške ekipe, igrači trenera Morisona u nekoliko navrata uspeli su da isprovociraju fudbalere Partizana nesportskim potezima. Čak pet žutih kartona pokazo je slovački sudija Očenaš, u crno-beoj ekipi upisani su najiskusniji, Tošić i Stojković, obojica zbog verbalnih sukoba sa protivnikom.

20.07 – Prvi nešto ozbiljniji napad Konahsa, Pavlović blokira udarac Vajlda.

20.01 – Nastavljen je meč u Norveškoj.

19.58 – Traje inicijativa Partizana, ali bez ozbiljnijih prilika za gol. Velšani gotovo da ne prelaze na protivničku polovinu, dok njihov gol "visi u vazduhu".

19.48 – Dobar napad Partizana, pokušao je Pavlović, ali je golman Bras dobro intervenisao.

19.46 – Poluvreme u Moldeu, bez golova.

Molde je bolji rival, iamo je više udaraca ka golu protivnika, ali je Čukarički, kako je vreme odmicalo, pokazao zube i pokušao u par navrata da zapreti golmanu norveške ekipe.

19.35 – Prva prilika za Partizan na meču, Suma je asistirao Tošiću koji je bio zamalo neprecizan.

19.30 – Počeo je meč u Velsu.

19.23 – Sredina igre u prvom poluvremenu u Moldeu, nema golova. Domaći tim je mnogo bolji protivnik, ima terensku inicijativu, ali Čukarički se umešno brani.

19.00 – Počeo je meč u Norveškoj između Moldea i Čukaričkog.

18.50 – Crno-beli u sledećem sastavu napadaju Velšane:

Partizan: Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Sadik.

Konahs: Bras - Dizni, Horan, Holms, Roberts - Pul, Oven, Vajld, Moris, Vulfi - Insal.

18.30 – Poznati su sastavi Čukaričkog i Moldea:

Čukarički: Belić, Bogosavac, Puškarić, Šapić, Ćirković, Docić, Kovač, Đorđević, Stojanović, Ovusu i Tedić.

Molde: Kraniks, Haugen, Foren, Bjornbak, Haraldsejd, Husain, Aursnes, Omoijuanfo, Eikrem, Hestad i Džejms.