Preokreti u Subotici i Lučanima, pobede Vojvodine i Čukaričkog

Utakmice prvog kola Linglong Superlige Srbije odigrane u subotu donele su pobede domaćina. Spartak savladao ekipu Rada posle preokreta, kao Mladost tim Radnika. Čukarički minimalnim rezultatom bolji od Napretka, Vojvodina sa 3:1 pobedila Mačvu.

Zvezda je pobedom nad Javorom od 2:0 počela odbranu šampionske titule, dok su domaćini bili uspešni i u ostalim mečevima Linglong superlige odigranim u subotu.

U prvoj utakmici dana, Spartak je posle preokreta savladao ekipu Rada sa 2:1.

Gosti su poveli u Subotici golom Trifunovića sa bele tačke u poslednjim trenucima prvog poluvremena, da bi Spartak u nastavku došao do prva tri boda pogocima Obradovića i Vidakovića.

Slična situacija viđena je i u Lučanima, gde je Mladost bila bolja od Radnika istim rezultatom.

Danoski je doneo prednost gostima, da bi u nastavku Pavlović sa bele tačke i Radivojević u 88. minutu doneli radost domaćim navijačima.

Čukarički je minimalnim rezultatom savladao ekipu Napretka, a jedini strelac na meču bio je Luka Stojanović u 42. minutu utakmice na Banovom brdu.

Vojvodina je u Bačkoj Palanci savladala ekipu Mačve sa 3:1 i to golovima bivših igrača ekipe iz Šapca.

Bojan Matić je u samo dva minuta (50, 51.) doneo prednost "lalama", smanjio je Stevanović u 79, da bi konačan rezultat postavio Gemović u nadoknadi vremena.