Zvezda u drugom kolu kvalifikacija za LŠ

Autor: VV

Izvor: Beta

Izvor: Foto: Beta / Branislav Božić

Prva utakmica prošle nedelje je završena bez golova, dok su strelci za Zvezdu u revanšu bili Ričmond Boaći u četvrtom i Marko Marin u 28. minutu. Jedini gol za Suduvu postigao je Mihret Topčagić u 96. minutu.

Prolaz Zvezde se ni u jednom trenutku nije dovodio u pitanje. Crveno-beli su bili bolji od samog početka revanš susreta i golovima u prvom poluvremenu obezbedili plasman dalje.

Utakmicu je između ostalog obeležilo isključenje Marka Gobeljića u drugom poluvremenu.

Gobeljić je grubo startovao nad igračem Suduve Ivanom Hadlikom, koji je doživeo težu povredu.

Suduva nije imala šanse, sve do pred kraj utakmice, kada je lopta posle šuta jednog fudbalera litvanskog kluba pogodila prečku.

Zvezda je nakon toga u nekoliko navrata pokušavala da postigne i treći gol, ali je umesto toga Suduva preko Topčagića smanjila na 2:1.

Utakmica je igrana pred 23.751 gledaocem na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda će u narednoj rundi kvalifikacija igrati protiv finskog kluba HJK Helsinki, koji je u prvom kolu bio bolji od HB Toršavna sa Farskih Ostrva.