Federer slomio i Nadala, sledi finale sa Novakom

Švajcarac Rodžer Federer savladao je Španca Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima (7:6, 1:6, 6:3, 6:4) i tako se plasirao u finale Vimbldona. Protivnik u meču za titulu u nedelju mu je Novak Đoković.

U jubilarnom 40 meču između dva teniska velikana, Švajcarac Rodžer Federer upisao je pobedu i plasirao se u finale Vimbldona.

"Fedeks" je u svojoj 37. godini odigrao sjajan meč, u većini vremena bio u kontroli tempa i rezultata i potpuno zasluženo upisao pobedu nad Nadalom.

Dugo se igralo bez brejka, prvi je pao tek u trećem gemu drugog seta. Prvi set pripao je Federeru nakon taj-brejka, ali je Nadal furiozno odgovorio sa ubedljivih 6:1 za 37 minuta.

Taman kada se pomislilo da je Španac preuzeo momentum i konce meča u svoje ruke, Federer je za minut više (38) ponovo poveo u setovima.

Poslednji set doneo je još više neizvesnosti i sjajnih udaraca. Federer je na startu došao do brejka, koji je potom pretvorio u prednost od 4:2.

Poslednjim atomima snage Nadal je pružao otpor, ali očigledno nedovoljan da zaustavi Švajcarca.

Federer je izborio 12. finale na Vimbldonu, Grend Slemu koji je osvajao osam puta do sada u karijeri.

U finalu, protivnik će mu biti Novak Đoković, koji je je posle četiri seta i dva sata i 50 minuta igre savladao Španca Roberta Bautista-Aguta 6:2, 4:6, 6:3, 6:2.

Finale je na programu u nedelju oko 15.00 časova, a možete ga direktno gledati na RTS-u.

Ovako je protekao meč:

20.45 – Kraj meča! Federer osvaja četvrti set sa 6:4 i ukupno sa 3:1 upisuje pobedu i plasman u finale.

20.32 – Odbranio se Nadal, smanjio na 5:4 i produžio meč. Federer će servirati za pobedu u narednom gemu.

20.22 – Federer vodi sa 5:3, Nadal servira za opstanak u meču.

20.14 – Nadal ne uspeva da uzvrati brejk, pa Federer održava prednost, koja iznosi 4:2.

20.03 – Rani brejk Federera u četvrtom setu za vođstvo od 2:1.

19.46 – Rodžer Federer nakon 38 minuta osvaja treći set  rezultatom 6:3. Švajcarac vodi sa 2:1 u setovima.

19.40 – Federer vodi sa 5:2, pa će Nadal servirati za opstanak u trećem setu.

19.29 – Švajcarac spasava tri brejk lopte, potvrđuje ranije osvojeni brejk i sada vodi sa 4:1.

19.23 – Federer prvi dolazi do brejka u trećem setu - 3:1.

19.15 - Teniseri sigurni na svoje servise na startu trećeg seta.

19.09 – Samo 37 minuta trebalo Rafi da dobije set sa 6:1 i izjednači rezultat na 1:1.

19.06 – Novim brejkom Nadal stiže nadomak osvajanja drugog seta - 5:1.

19.02 – Potvrđen brejk, drugi reket sveta vodi sa 4:1.

18.58 – Prvi brejk na meču delo je Nadala u četvrtom gemu drugog seta. Španac vodi sa 3:1.

18.31 – Federer bolji u taj-brejku, pa osvaja prvi set rezultatom 7:6 nakon 53 minuta igre.

18.24 – Brejk nije viđen ni nakon 12 odigranih gemova, pa će taj-brejk odrediti pobednika prvog seta.

18.17 – Švajcarac ponovo vodi, ovoga puta sa 6:5, a Španac će pokušati da izbori taj-brejk.

18.11 – Federer vodi sa 5:4, pa će Nadal servirati za opstanak u prvom setu.

17.58 – Nakon šest odigranih gemova rezultat je 3:3.

17.47 – Bez brejka u početnim servis gemovima. 1:1.

17.40 – Počeo je meč, prvi na servisu je Federer.

17.30 – Teniseri su izašli na centralni teren, u toku je zagrevanje. Meč uskoro počinje...