KRAJ: Đoković-Umber 6:3, 6:2, 6:3

Novosti online

08. 07. 2019. u 17:05

Prvi reket sveta je u osmini finala Vimbldona savladao mladog francuskog predstavnika i igraće protiv Davida Gofana u narednom kolu

КРАЈ: Ђоковић-Умбер 6:3, 6:2, 6:3

Novak Đoković Foto: Tanjug/AP

Još jedna rutinska pobeda Novaka Đokovića na Vimbldonu. Ovoga puta u osmini finala trećeg grend slema sezone.

Prilično lako i ubedljivo je izašao na kraj sa mladim francuskim igračem Ugom Umberom (21) - 6:3, 6:2, 6:3.

Za plasman u polufinale će igrati protiv Davida Gofana koji je bio bolji od Fernanda Verdaska (7:6, 2:6, 6:3, 6:4).

PRVI SET

1:0 - Đoković je, očekivano, izabrao da servira prvi i lako osvojio prvi gem na meču.

1:1 - Francuz znatno rizičnije servira, ali mu je to dalo rezultat. Uspeo je da osvoji svoj prvi servis gem.

2:1 - Pokazao je Umber u trećem gemu, pre svega u razmenama, delić svog raskošnog potencijala. Novak mu nije dao šansu za eventualni brejk posle fenomenalnog pasing-šota.

3:1 - BREJK! Ponovo je Umber agresivno započeo gem, osvojio prva dva poena, a onda je Novak pokazao zašto je na vrhu. Sa nekoliko maestralnih riternova i forhenda je napravio prvi brejk na meču.

4:1 - Potvrdio je Novak napravljeni brejk i uvećao prednost u prvom setu.

4:2 - Imao je Đoković dosta problema sa proklizavanjem u šestom gemu, iskoristio je to i Francuz i uspeo da prekine Novakov niz.

5:2 - Novak nije dao rivalu šansu da se eventualno vrati u set. Osvojio je još jedan gem na svoj servis i približio se vođstvu u setovima.

5:3 - Nema Francuz nameru da se preda. Smanjuje zaostatak u setu.

6:3 - Đoković je došao do vođstva u setovima sigurnim servis gemom.

DRUGI SET

0:1 - Umber nije dozvolio da izgubljeni prvi set utiče na njega. Drugi je započeo osvajanjem gema na svoj servis.

1:1 - Nešto slabije je Đoković odigrao drugi gem u setu, ali je i to bilo dovoljno za njegovo osvajanje.

2:1 - BREJK! Napao je Novak i odmah došao do cilja - napravio je prvi brejk u drugom setu i to bez izgubljenog poena.

3:1 - Kako meč odmiče tako Đoković sve bolje čita igru protivnika. Nastavio je sa odličnom igrom i potvrdio brejk.

3:2 - Umber je uspeo da prekine seriju srpskog igrača i da osvoji gem.

4:2 - Mladi Francuz je napao, došao do 30:30, Novak je na to imao odgovor, dobio je naredna dva poena i zadržao prednost.

5:2 - BREJK! Tri šanse za brejk je propustio, nije i četvrtu. Đoković je drugi put u setu oduzeo servis rivalu i prišao na korak do duple prednosti.

6:2 - Lako je Đoković potvrdio i drugi brejk i uvećao vođstvo u setovima.

TREĆI SET

0:1 - Ista situacija kao u prethodnom setu. Umber započinje set osvajanjem gema na svoj servis.

1:1 - Novak rutinski dolazi do svog prvog gema u setu.

1:2 - Umber ovog puta nije dozvolio brz gem Đokovića, već je zadržao prednost.

2:2 - Đoković još jednom lagano dolazi do gema.

2:3 - Ne ističe Umber belu zastavicu. Nastavlja da osvaja gemove na svoj servis u trećem setu.

3:3 - Uz jednu duplu servis grešku Novak je osvojio još jedan gem na svoj servis i ponovo prebacio pritisak na rivala.

4:3 - BREJK! Čekanju u trećem setu je konačno došao kraj. Đoković je napao i oduzeo servis protivniku bez izgubljenog poena. Poslednji je bio fenomenalan - volej na mreži.

5:3 - Brejk je dodatno oraspoložio Novaka koji je krenuo sa znatno agresivnijom igrom. Pokazatelj toga je bio i jedan maestralan poen na mreži u stilu njegovog bivšeg trenera Borisa Bekera.

6:3 - BREJK! Za kraj meča brejk. Poveo je Umber sa 40:0 u devetom gemu, da bi Novak osvojio narednih pet poena i došao do prve meč lopte. Poslao je lopticu u mrežu, ali istu grešku nije ponovio. Drugu meč loptu je materijalizovao i došao do pobede i plasmana u četvrtfinale.