OD OČAJA DO SJAJA I NAZAD: Lajović i Krajinović posle DRAME i puno NEVEROVATNIH PREOKRETA ostali bez osmine finala Rolan Garosa! (VIDEO)

šteta

Tenis -

Dušan Lajović i Filip Krajinović doživeli su eliminacije u trećem kolu Rolan Garosa.

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas izgubio od Nemca Aleksandera Zvereva u pet setova - 4:6, 2:6, 6:4, 6:1, 2:6.

Meč Lajovića i Zvereva, petog i 35. tenisera sveta, trajao je tri sata i šest minuta. Bio je ovo drugi meč Lajovića i Zvereva i druga pobeda nemačkog tenisera.

Zverev će u osmini finala Rolan Garosa igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija koji je posle četiri seta eliminisao Španca Roberta Bautistu Aguta.

U prva tri gema meča oba tenisera su relativno lako izgubila svoj servis, da bi Lajović u četvrtom prekinuo tu seriju brejkova i poveo sa 3:1.

Srpski teniser je već u narednom gemu imao veliku šansu da povede sa 4:1, ali je propustio čak tri brejk prilike.

Umesto toga, Zverev je uz novi brejk u osmom gemu izjednačio na 4:4, a potom je u desetom napravio novi brejk što mu je donelo prednost od 1:0 u setovima.

Zverev je u drugom gemu drugog seta propustio tri brejk lopte, ali je već u narednom na servis Lajovića napravio brejk za vodjstvo od 3:1. Pri rezultatu 5:2 Nemac je iskoristio petu loptu i tako stigao do velikih 2:0 u setovima.

Lajovića to, ipak, nije pokolebalo. Napravio je brejk u trećem gemu trećeg seta, potom je propustio još dve brejk prilike, ali taj jedan brejk je bio više nego dovoljan da smanji na 2:1.

Srpski teniser je četvrti meč odigrao sjajno, napravio je tri brejka i protivniku prepustio samo jedan gem.

Zverev je prvi stigao do brejka u petom setu, poveo je sa 2:0, ali je Lajović vrlo brzo uspeo da izjednači na 2:2. Medjutim, Nemac je do kraja iskoristio lošu igru Lajovića i uz još dva brejka se plasirao u osminu finala.

LAJOVIĆ - ZVEREV 0:3

TOK MEČA:

V set

2:6 - KRAJ! Zverev je u osmini finala Rolan Garosa.

2:5 - BREJK! Zverev na korak od osmine finala.

2:4 - Zverev je uspeo da potvrdi brejk.

2:3 - BREJK! Odmah je istom merom uzvratio Zverev! Nažalost, Nemac ponovo dolazi do prednosti.

2:2 - BREJK! Dušan uspeva da vrati brejk! Odličan gem Srbina za izjednačenje u petom setu.

1:2 - Uspeva da prekine nalet Zvereva Lajović.

0:2 - Potvrdio je brejk Nemac.

0:1 - BREJK! Zverev odmah na startu meča oduzima servis Lajoviću.

IV set

6:1 - DUŠAN OSVAJA SET! IZJEDNAČENJE! Još jednom je srpski teniser oduzeo servis Nemcu.

5:1 - Bez većih problema Dušan osvaja svoj servis gem. Sada je na korak od izjednačenja.

4:1 - BREJK! Sjajno igra Lajović u ovim momentima! Srbin grabi ka osvajanju četvrtog seta. Zverev ne zna šta ga je snašlo.

2:0 - Lajović odmah na startu četvrtog seta pravi brejk i nakon ekspresnog gema dolazi do prednosti.

III set

6:4 - DUŠAN OSVAJA SET! Lajović je bez izgubljenog poena osvojio odlučujući gem i tako smanjio zaostatak u setovima.

4:2 - Lajović čuva brejk prednosti!

3:1 - Dušan uspeva da potvrdi brejk. Jasno je stavio do znanja Zverevu da nema nameru da se preda.

2:1 - BREJK! U ranoj fazi trećeg seta Lajović oduzima servis rivalu.

1:1 - Bez brejka na startu trećeg seta.

II set

2:6 - ZVEREV OSVAJA DRUGI SET! Nemac pravi brejk i stiže do velike prednosti na meču.

2:5 - Zverev čuva prednost brejka u drugom setu. Lajović će u narednom gemu servirati za ostanak u drugom setu.

1:3 - BREJK! Nemac uspeva da oduzme servis Lajoviću. Srpski teniser je sada u jako teškoj situaciji.

1:2 - Sada se Zverev mučio na svoj servis... Posle velike borbe nemački teniser stiže do prednosti. Bez brejka u drugom setu.

1:1 - Uz dosta muke Lajović uspeva da prekine nalet Zvereva. Nemac je imao vezane brejk loptne u ovom gemu, ali je srpski teniser uspeo da se izvuče iz neugodne situacije.

Neiznuđene greške obeležile su prvi set na ovom meču. Zverev je napravio čak 19, a Lajović 12.

I set

4:6 - BREJK! Zverev posle velikog preokreta osvaja prvi set!

4:5 - Prvi put na meču Zverev dolazi do prednosti. Lajović će u narednom gemu servirati za ostanak u setu.

4:4 - BREJK! Zverev se vraća u set! Previše prilika propustio je Lajović da ranije reši ovaj set, Nemac je to kaznio. Iskoristio je greške Srbina u osmom gemu i stigao do izjednačenja.

4:3 - Ponovo se mučio Zverev. Lajović je u ovom gemu propustio dve brejk prilike.

4:2 - Lajović čuva prednost! Srbin osvaja svoj servis gem.

3:2 - imao je Lajović sjajnu priliku da još jednom oduzme servis Nemcu. Zverev je ponovo grešio na startu gema, tri vezane brejk šanse imao je Dušan (0:40), međutim, Aleksandar se budi osvaja pet vezanih poena i osvaja svoj prvi servis gem na meču.

3:1 - Uspeo je Lajović da materijalizuje prednost koju je stekao u prethodnom gemu!

2:1 - BREJK! Još jedan brejk! Čudan početak meča. Zverev je imao 40:0, a onda pravi greške u nizu i ponovo gubi servis.

1:1 - BREJK! Odmah Zverev uzvraća istom merom. Ti neiznuđene greške napravio je srpski teniser u ovom gemu.

1:0 - BREJK! Lajović na startu meča uspeva da oduzme servis Nemcu. Zverev je loše ušao u meč, a srpski teniser je to maksimalno iskoristio, izvršio je pritisak i oduzeo servis rivalu.

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas izgubio od Grka Stefanosa Cicipasa sa 1:3 (5:7, 3:6, 7:6, 6:7).

Meč Krajinovića i Cicipasa, šestog i 60. tenisera sveta, trajao je tri sata i 38 minuta.

Ovaj meč trećeg kola Rolan Garosa prekinut je sinoć pri vodjstvu Cicipasa od 2:0 u setovima i 5:5 u trećem, a današnji nastavak doneo je dobru igru srpskog tenisera.

Krajinović je uspeo da dobije treći set u taj-brejku sa 7:5.

U četvrtom setu obojica tenisera su napravila po dva brejka, pa je i taj set rešen nakon taj-brejka.

Krajinović je imao priliku da meč odvede u peti set, ali je propustio jednu set loptu, da bi Cicipas nakon toga dobio naredna tri poena i tako postao prvi grčki teniser koji se plasirao u osminu finala Rolan Garosa posle 83 godine.

Cicipas će u narednoj rundi Rolan Garosa igrati protiv pobednika meča Stan Vavrinka - Grigor Dimitrov.

KRAJINOVIĆ - CICIPAS 1:2 (5:7, 3:6, 7:6, 5:4)

TOK MEČA

IV set

6:7 - KRAJ! Filip je eliminisan sa Rolan Garosa. Posle velike drame u taj-brejku Cicipas je uspeo da osvoji set i tako izbori plasman u osminu finala.

6:6 - Igraće se taj-brejk

5:5 - BREJK! Grk oduzima srevis Krajinoviću! Ponovo je Filip propustio veliku šansu. Drama se nastavlja.

5:4 - Cicipas je uspeo da uzme svoj servis gem, ali u narednom će filip servirati za izjednačenje u setovima.

4:3 - BREJK! U sedmom gemu Filp uspeva da oduzme servis rivalu. Cicipas je napravio dve duple greške zaredom i tako je praktično poklonio brejk našem teniseru.

2:3 - Teniseri sigurno serviraju u nastavku meča. Siguran gem Krajinovića i dva gema bez izgubljenog poena Cicipasa. Jasno je da će se voditi velika borba u nastavku seta.

1:1 - BREJK! Nažalost, Grk uzvraća istom merom. Odmah je vratio brejk.

1:0 - BREJK! Krajinović odmah na startu četvrtog seta oduzima servis Cicipasu.

NASTAVAK III SETA

7:6 - FILIP OSVAJA SET! Posle velike borbe u taj-brejku Krajinović osvaja treći set i smanjuje prednost rivala.

6:6 - Ekspresno Cicipas osvaja svoj servis gem, bez izgubljenog poena Grk završava posao i dolazi do izjednačenja i taj-brejka.

6:5 - Bez većih problema Filp je osigurao taj-brejk.