30. 05. 2019. u 13:50

Najbolji srpski teniser će u drugom kolu Rolan Garosa igrati protiv švajcarskog predstavnika

КРАЈ: Ђоковић - Лаксонен 6:1, 6:4, 6:3

Novak Đoković Foto: Tanjug/AP

Još jedna laka i ubedljiva pobeda Novaka Đokovića. U drugom kolu Rolan Garosa je bez većih problema savladao Anrija Laksonena (Švajcarska) - 6:1, 6:4, 6:3.

Od prvog do poslednjeg poena je srpski teniser kontrolisao dešavanja na terenu i rutinski obezbedio prolazak u naredno kolo.

U trećoj rundi će igrati protiv Salvatorea Karuza (Italija) koji je bio bolji od Žila Simona (Francuska) - 6:1, 6:2, 6:4.

PRVI SET

1:0 - Ekspresan početak za Novaka, brzo je došao do prvog gema u meču.

2:0 - BREJK! Malo uz pomoć sreće, malo uz greške protivnika i Novak uzima gem na servis Laksonena.

3:0 - Novak još jednom veoma brzo osvaja gem na svoj servis i potvrđuje napravljeni brejk.

4:0 - BREJK! Novi brejk Đokovića. Ponovo rutinski Novak uvećava vođstvo.

5:0 - Posle samo 15 minuta igre je Novak došao do ubedljivih 5:0. Laksonen servira da se "upiše" na semafor.

5:1 Laksonen koristi drugu priliku u gemu da osvoji prvi gem na meču.

6:1 Servis vinerom, Novak osvaja prvi set posle 23 minuta igre, iskoristivši poslednju od tri vezane set lopte.

DRUGI SET

0:1 Švajcarac prvi put na meču ima prednost, pošto je uvodni gem osvojio uz dva izgubljena poena.

1:1 Sigurno i ubedljivo, uz jedan izgubljen poen, Novak osvaja svoj prvi servis gem u nastavku meča.

1:2 Uz dva asa i dva forhend vinera, Leksonen osvaja treći gem drugog seta.

2:2 Laksonen je ponovo na Novakov servis uspeo da osvoji samo jedan poen.

3:2 BREJK! U najdužem gemu u dosadašnjem toku meča, koji je trajao skoro 10 minuta Novak je oduzeo Laksonenu servis. Najbolji teniser sveta je iskoristio petu priliku za brejk i to uz malu pomoć rivala, koji je prilikom odlučujućeg poena napravio neiznuđenu grešku i poslao lopticu u aut.

3:3 BREJK! Laksonen je prvi put na meču oduzeo servis Novaku i to bez izgubljenog poena.

4:3 - BREJK! Uzvraća Novak istom merom i vraća brejk prednosti u drugom setu.

5:3 - Nije Đoković dozvolio novu šansu Švajcarcu. Osvojio je gem na svoj servis i došao na korak do seta.

5:4 - Laksonen osvaja deveti gem i ostaje u setu.

6:4 - Još jedan korak nedostaje Đokoviću na putu do naredne runde turnira u Parizu. Siguran je bio na svom servisu i osvojio i drugi set.

TREĆI SET

1:0 - BREJK! Savršen početak trećeg seta za Srbina. Odmah oduzima servis rivalu i približava se cilju.

2:0 - Novak je potvrdio napravljeni brejk i uvećao prednost protiv Laksonena.

2:1 - Laksonen osvaja prvi gem u trećem setu i umanjuje zaostatak za srpskim igračem.

3:1 - Đoković bez većih problema dolazi do gema i zadržava stečenu prednost.

3:2 - Laksonen nema nameru da se preda. Sa nulom osvaja gem.

4:2 - Novak nastavlja sa sigurnim servis gemovima.

4:3 - Švajcarac ne odustaje. Održava zaostatak u trećem setu.

5:3 - Nešto duži gem na servis Novaka. Uspeo je Anri da priđe na 30:30. ali je Đoković prvo odlično odservirao, a zatim odigrao veoma dobar poen i zadržao prednost.

6:3 - BREJK ZA KRAJ! Prebacio je Novak pritisak u potpunosti na stranu protivnika i to je dalo rezultat. Jednim od fenomenalnim forhendom je došao do meč lopte, a onda dobio i najlepši poen na meču sa drop-šotom, lobom i na kraju autom Laksonena. Novak ide dalje.