Dramatično u Vranju posle penala uz osmeh sudije - imamo novog superligaša!

18:04
Izvor: Sportske.net

Povratak u elitu posle osam sezona!

Sportske.net

U revanš utakmici baraža za popunu Superlige Srbije, Dinamo je u Vranju danas savladao Inđiju sa 2:0, što mu nije bilo dovoljno za opstanak.

Podsetimo, Inđija je prvi meč na svom terenu dobila sa 3:0, pa je danas uspela da se plasira u elitni rang takmičenja, prvi put od sezone 2010/11, a drugi put u klupskoj istoriji.

Od samog početka je ''varničilo'' na terenu, već u uvodnim minutima bilo je koškanja među igračima dva tima, a Dinamo je uz podršku punih tribina stadiona ''Jumko'' u Vranju pokušavao što pre da dođe do prvog gola.

To je domaćem timu uspelo u finišu prvog poluvremena, u 43. minutu, kada je Željko Dimitrov savladao golmana Prekovića i doveo Vranjance u vođstvo od 1:0.

To je dalo domaćem timu nadu da u nastavku mogu do još dva pogotka. Stvarali su šanse početkom drugog poluvremena, gosti su se dobro branili, a onda 63. minutu i - odjednom penal za Dinamo!

Tek što je ušao u igru, Karapandžić je pao u kaznenom prostoru Inđije posle diskutabilnog kontakta sa protivničkim igračem i za sudiju Čolovića nije bilo dileme, na zaprepašćenje gostujućih igrača. Glavni arbitar je njihove proteste ispratio osmehom.

Dimitrov je sa bele tačke bio precizan, pogodio je za 2:0 i ušlo se potom u dramatičnu završnicu.

Mogao je desetak minuta pre kraja, rezervista gostiju Bastajić da reši sve dileme, kada je istrčao kontru, izbio sam ispred golmana Prekovića, lobovao ga, ali lopta je ispred praznog gola odskočila - iznad prečke.

Do kraja meča napadi Dinama, ali bez rezultata, pa je posle sedam minuta nadoknade vremena, slavlje ekipe Inđije moglo da počne!