Odbojkašice Srbije nadigrale Holanđanke na startu Lige nacija

Srbija – Holandija 3:0 (25:15, 25:22, 25:19) Odbojkašice Srbije ostvarile su startnu pobedu u Ligi nacija. Odličnom igrom savladana je Holandija maksimalnim rezultatom. Naredni rival naše selekcije je Južna Koreja, meč se igra u sredu od 17.00 časova u hali „Aleksandar Nikolić“.

Naše odbojkašice opravdale su ulogu favorita u duelu protiv Holanđanki. Posle lako osvojenog prvog seta usledio je neizvesniji drugi u kome su naše devojke uspele da se bolje snađu i preokrenu rezultat. Treći set naše su lako rešile u svoju korist i stigle do zaslužene pobede.

Srbiju je do pobede predvodila fantastična Tijana Bošković sa 25 poena. Veliku podršku imala je u ostalim devojkama, pre svih u Brankici Mihajlović, koja je zabeležila 11 poena, Bjanka Buša je imala učinak od devet poena.

Kod Holanđanki najefikasnija je Lutikas sa devet poena, dok je Loas postigla sedam, a Timerman pet.

Naredni rival naše selekcije je Južna Koreja koja je u prvom meču poražena od reprezentacije Turske sa 3:0 (25:15, 28:26, 25:19). Meč se igra u sredu od 17.00 časova.

Tok meča:

21.23 – Kraj meča. Srbija je dobila i treći set rezultatom 25:19. Naše su rutinski privele set i meč kraju.

21.18 – U finiš seta naše devojke su ušle sa prednošću od 20:15.

20.13 – Posle još jednog poena za protivnice naše uspevaju da osvoje dva poena i na drugom tehničkom tajm-autu vode sa 16:11.

20.11 – Posle tajm-auta protivnice prave seriju od 5:0 i smanjuju na 14:10. Selektor Terzić je zatražio tajm-aut kako bi ponovo povezao naše redove.

20.08 – Naše devojke nastavljaju sa odličnom igrom, a kada su povele sa 14:5 usledio je novi tajm-aut protivnica.

20.04 – Posle pauze Srbija vezuje još dva poena i trener Holanđanki je prinuđen da tajm-autom pokuša da prekine seriju Tijane Bošković.

20.02 – Prvi tehnički tajm-aut, Srbija vodi sa 8:3. Sjajno su naše ušle u set, od samog starta stekle su prednost, koji su potom uvećavale.

20.55 – Kraj drugog seta. Srbija - Holandija 25:22. Uzbudljiv finiš seta, prvo su naše imale prednost . 22:22. Holanđanke stižu do izjednačenja. Međutim, naše devojke vezuju tri poena i osvajaju drugi set.

20.47 – Naše se ponovo vraćaju, novi preokret i vodimo sa 20:19.

20.45 – Drugi tehnički tajm-aut, Holanđanke vode sa 16:15. Naše su uspele da preokrenu rezultat i povedu sa 12:11, potom su protivnice uspele da vrate prednost i ponovo imaju poen prednosti.

20.35 – Posle prvog tehničkog tajm-auta Holanđanke vode sa 8:7. Protivnice su bolje krenule u drugom setu. Imale su prednost od 7:4, naše uspevaju da se vrate i izjednače, ipak protivnice uspevaju da steknu minimalnu prednost pred pauzu.

20.24 – Kraj prvog seta. Srbija - Holandija 25:15. Odličnom igrom naše odbojkašice rešile su set u svoju korist. Od samog starta bile su kvalitetniji rival. Sjajno su delovale na terenu i protivnice nisu imale rešenja za igru naših odbojkašica.

20.19 – U finiš seta ušlo se pri ubedljivom vođstvu naše selekcije - 20:13.

20.13 – Drugi tehnički tajm-aut, Srbija vodi sa 16:10.

20.05 – Na prvom tehničkom tajm-autu naše odbojkašice imaju ubedljivu prednost od 8:2.

20.00 – Počeo je meč u hali "Aleksandar Nikolić".

19.50 – Nakon zagrevanja očekujemo početak meča.