SUPERLIGA: Partizan rutinski slavio na gostovanju Megi

Srbija Danas
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli ostali neporaženi.

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju Mega Bamaksu u okviru šestog kola košarkaške Superlige Srbije rezultatom 90:81 (23:19, 25:17, 15:20, 27:25). Crno-beli su tako ostali jedini neporažen tim u grupi B i četiri kola pre kraja grupne faze imaju dve pobede više od današnjeg rivala.

VUJOŠEVIĆ OPERISAN: Evo šta je Dule rekao posle zahvata

POMERENA GRANICA U HUMSKOJ: Ljubimac Grobara ISPISAO novu stranicu istorije! Ispred je samo proslavljeni KAPITEN!

PARTIZAN KAŽNJEN: FSS ODREDIO da li će NAVIJAČI napraviti FEŠTU za Sašu Ilića

Partizan je tokom celog prvog poluvremena bio u prednosti, ali krucijalnu prednost crno-beli su stekli u završnici druge četvrtine kada su zahvaljujući seriji 9:0 na pauzu otišli sa +12.

U trećoj četvrtini izabranici Andree Trinkijerija su održavali prednost i u samo jednom momentu je Mega prišla na jednocifren zaostatak (-7), a to je bilo pred poslednjih deset minuta.

Ipak, četvrtu deonicu su crno-beli odlično otvorili i postepeno su stigli do najveće prednosti na utakmici od 18 poena razlike. U tom trenutku domaća ekipa se trgla, ali je uspela samo da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Vanja Marinković sa 17 poena, a pratili su ga Ognjen Jaramaz sa 14, Markus Pejdž sa 13 i Novica Veličković sa 12 poena.

Bolji od ostalih u ekipi Dejana Milojevića bio je Goga Bitadze koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 24 poena, 15 skokova i četiri blokade, a imao je indeks korisnosti 36.