Fudbal

Nedelja, 28.04.2019.

16:21

LaLiga: Đirona blizu opstanka, Sevilja blizu Lige Evrope

Fudbaleri Đirone iznenadili su Sevilju i slavili pobedu na svom stadionu rezultatom 1:0 u 35. kolu španske LaLige.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Alex Caparros/Getty Images

Đirona je pobedom napravila izuzetno bitan korak ka opstanku u elitnom takmičenju Španije i preskočila Valjadolid na poslednjem mestu koje vodi u drugu ligu.

Sa druge strane, Sevilja je novim kiksom značajno ugrozila šanse za plasmanom u Ligu šampiona naredne sezone.

Strelac jedinog gola bio je Portu u 62. minutu, a meč je obeležio i vezista gostiju Ever Banega, koji je u petom minutu nadoknade vremena dobio direktan crveni karton.