22:40
Izvor: Sportske.net

I golovi i maestralna asistencija srpskog reprezentativca.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Uporedo sa pohodom na titulu prvaka Evrope, Ajaks vodi i veliku borbu za šampionski tron u Holandiji, koja polako ulazi u samu završnicu.

Tim iz Amsterdama večeras je u 32. kolu holandske ''Eredivizije'' savladao na svom terenu ekipu Vitesea rezultatom 4:2 i sada, uz meč više, ima tri boda više od PSV-a, koji u četvrtak gostuje Viljemu II.

Ponovo je centralna figura u sjajnoj ekipi Ajaksa bio srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je večeras postigao dva gola, uz jednu asistenciju.

Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme, a posle devet minuta igre u drugom, domaći su iznudili penal, koji je u gol pretvorio Tadić za 2:0.

Četiri minuta kasnije, De Liht je posle kornera postigao treći gol i praktično rešio pitanje pobdnika, a For je u 66. minutu vratio kakvu-takvu nadu gostima.

Ali, četrnaest minuta kasnije još jedan penal za Ajaks i još jedan Tadićev gol sa bele tačke.  Konačnih 4:2 postigao je Darfalu u 82. minutu meča.