Paderborn kuca na vrata elite, Hamburger i Kil u velikim problemima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.04.19. | 14:55

Plavo-crni uzeli sva tri boda u Kilu

Ko bi rekao pre mesec dana da će takav raspad da usledi u igri Hamburgera i Holštajn Kila? Četiri kola pre kraja sezone u Cvajti, sada je Paderborn u najboljoj formi i u naletu je da iz drugog plana uleti u prvu ligu.

Hamburger je ponovo kiksirao. Odigrao je samo 1:1 kod kuće protiv Auea, što mu je peta uzastopna utakmica bez pobede. Bodovna prednost se istopila, ostala je minimalna zaliha pred finalnih 360 minuta šampionata.

Izabrane vesti

I sada je Hamburger gubio, ali mu je napadač Manuel Vinchajmer doneo bod, zbog kojeg je ostao na +2 u odnosu na Paderborn.

A, plavo-crni su odneli sva tri boda iz Kila i time sebe podigli na treće mesto, a domaćinu praktično ugasili sve nade da može do promocije – 2:1.

Kil je poveo golom Okugave i imao je time gotovo overeno treće mesto, ali nastavak je doneo potpuni preokret. Proger je izjednačio, a Antvi-Ađeji, momak poreklom iz Gane, postao je pogotkom u 83. minutu novi heroj u očima navijača Paderborna.

Nadu da može do prve lige ima i dalje Union Berlin, koji je remizirao kao gost sa Grojter Firtom – 1:1. Ipak, propustila je ekipa iz glavnog grada veliku šansu da uzme i sva tri boda, jer je posle 45 minuta igre imala i gol prednosti i igrača više na terenu.

Drugi deo doneo je pad u igri Union Berlina, najpre je Kaliđuri izjednačio na 1:1, da bi potom crveni karton dobio i Rap, tako da gosti nisu više imali ni brojčanu prednost u „ljudstvu“.