Fudbal

Subota, 20.04.2019.

14:37

Milanu samo bod na gostovanju Parmi

Fudbaleri Parme i Milana odigrali su nerepšeno, 1:1 u prvom meču 33. kola Serije A.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images

Milan, koji se bori za poziciju koja vodi u Ligu šampiona, tako je propustio priliku da ostvari novi trijumf pošto je primio gol dva minuta pre kraja meča.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ej Parma bila daleko opasniji rival. Stvorio je domaćin četiri prilike, Milan samo jednu, međutim, mreže su mirovale posle prvih 45 minuta.

U nastavku, tačnije u 69. minutu "roso-neri" su ipak stigli do vođstva.

Suso je prošao po desnoj strani i centrirao pred gol gde se našao Samu Kastiljeho kojem nije bilo teško da sa svega šest metara glavom loptu prosledi u mrežu.

Milan je koji minut kasnije postigao još jedan gol ali ga je sudija poništio posle gledanja VAR snimka.

I kada se očekivalo da će izabranici Đenara Gatuza slaviti, Parma je izborila slobodan udarac na 19 metara od gola.

Bruno Alveš je fenomenalno šutirao preko živog zida, neodbranjivo za golmana Milana, pa je domaćin tako stigao do boda.