Fudbal

Petak, 05.04.2019.

22:52

Frajburg držao loptu – Majnc postigao pet golova!

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu Frajburg sa 5:0 u prvoj utakmici 28. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SV

Autor: SV

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Domaćin je poveo pogotkom Žan-Pol Butijesa u 20. minutu, da bi pet minuta kasnije Žan-Filip Mateta povisio na 2:0.

Isti igrač je u 33. minutu doveo Majnc do tri gola prednosti, a na 4:0 povisio je Karim Onisivo u 73.

Konačan rezultat postavio je Mateta svojim trećim golom u 78. minutu.

Vredi istaći da je ekipa Frejburga imala čak 71 odsto vremena loptu u svom posedu.

Majnc posle večerašnje pobede zauzima 12. mesto sa 33 boda, jedan više od Frajburga koji je 13.