Fudbal

Petak, 05.04.2019.

23:01

Salah konačno pogodio – Liverpul je opet prvi!

Fudbaleri Liverpula su savladali Sautempton sa 3:1 u okviru 33. kola Premijer lige i time ostali u trci za šampionsku titulu.

Izvor: SV

Autor: SV

Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Izabranici menadžera Jirgena Klopa su preuzeli prvu poziciju na tabeli, imaju 82 boda, dok drugoplasirani Mančester siti zaostaje dva i ima meč manje.

Posle dvomesečne pauze pogodak je postigao Mohamed Salah i time najavio izlazak iz golgeterske krize, u pravom trenutku.

Ipak, nije sve krenulo kako treba po Liverpul, domaći tim je preko Šejna Longa stigao do prednosti već u devetom minutu utakmice.

Devet minuta pre kraja prvog poluvremena Nabi Keita je postigao svoj prvi pogodak za Liverpul i doneo izjednačenje.

Put ka pobedi Liverpula utabao je Salah, golom posle fantastičnog kontranapada u 80. minutu, a kapiten ekipe sa Mersisajda Džordan Henderson je 360 sekundi kasnije postavio konačnih 3:1.