16:40
Izvor: Sportske.net

Posledice neigranja "Večitog derbija".

EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Sve je počelo kada je Olimpijakos napustio utakmicu polufinala kupa protiv Panatinaikosa na poluvremenu, jer su smatrali da je glavni arbitar tendeciozno sudio u prvih 20 minuta igre.

Usledia je provokacija predsednika Panatinaikosa Dimitrisa Janakopulosa, koji je ostavio crvene tange na praznu klupu velikog rivala.

Nakon toga, rat saopštenjima, pretnje i jednih i drugih za istupanje iz lige, zahtev za stranim sudijama u međusobnim duelima.

Zakazan je bio novi derbi, ovoga puta u okviru 19. kola grčkog šampionata, a košarkaši Olimpijakosa se nisu pojavili na utakmici.

PAO je dobio na papiru rezultatom 20:0, a Olimpijakos je kažnjen sa 11 hiljada evra i sa oduzimanjem od šest bodova!

Šest bodova im je oduzeto i kada se nisu pojavili na utakmici polufinala kupa, a svaki sledeći prekršaj mogao bi da bude sankcionisam izbacivanjem Olimpijakosa iz prve lige u drugu!

Oba tima su navodno kontaktirala i čelnike ABA lige, kako se raspituju o mogućnosti da od naredne sezone zaigraju u regionalnom šampionatu.