Bikovi uhvatili zalet, Evropa je sada blizu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.02.19. | 16:55

Torino savladao direktnog konkurenta za šestu poziciju s 2:0 i tako nastavio niz odličnih rezultata

Torino se ne šali. Posle pobede nad Interom i remija protiv Napolija, Bikovi su i protiv Atalante dokazali da su naletu - 2:0 (1:0). Bikovi su pokazali da imaju odličnu odbranu, ali je napad bio problematičan i promenljiv. Zato je bilo za Torino jako bitno da postigne prvi gol.

To se dogodilo u 42. minutu. Nije to bila Bog zna kakva akcija, ali su domaći iskoristili šansu posle gužve u šesnaestercu Atalante. Strelac je bio Armando Ico.

Izabrane vesti

Inače, ovo je prvi put posle 34 godine da je Torino vezao pet utakmica bez primljenog gola.

Možda i najlepši detalj sa utakmice dogodio se u 46. minutu. Lopta je stigla do Jaga Falkea, a ovaj je samo bocnuo loptu koja je otišla po zemlji i završila u mreži.

Pogodak kakav se daje na igricama. Jako lep šut Falkea.

Atalanta je na meč protiv Torina došla ranjena, ne samo zbog poraza od Milana u prethodnom kolu, već i zbog odsustva De Rona (kartoni) i izostanka Papu Gomeza (povreda). Takođe, Đampjero Gasperini je morao da misli i na prvi polufinalni meč Kupa Italije protiv Fjorentine u sledeću sredu.

Torino je sa ova tri boda stigao do brojke od 38 osvojenih bodova. Toliko ima i Atalanta koja je na šestoj poziciji. Roma je peta sa 41 bodom i utakmicom manje.

Srpski fudbaler Saša Lukić ponovo je igrao svih 90 minuta.