• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

LIGA ŠAMPIONA: Ista meta i isto rastojanje! Dinamično i zanimljivo, ali bez GOLOVA u Liverpulu i Lionu! (VIDEO+FOTO)

19.02.2019. 22:51
Piše:
Srbija Danas
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Mreže su mirovale.

Odigrana su nova dva meča osmine finala Lige šampiona, a rezultat na obe utakmice bio je pomalo neočekivan - 0:0! Liverpul je na svom terenu imao više incijativu protiv Bajern Minhena, dok su Bavarci pretili uglavnom udarcima iz daljine. I pored nekoliko msolidnih šansi rezultat na kraju duela je glasio 0:0. Ista meta i isto odstojanje viđeno je na utakmci između Liona i Barselone, a Katalonci su i pored daleko bolje igre remizirali 0:0 u Francuskoj. Revanši se igraju 13. marta.

SRCE JE PROBLEM: Igrač Juventusa na hitnim pregledima! (FOTO)

ZVEZDINA NEOSTVARENA ŽELJA REŠETA: Bio je na korak od Marakane, a sada je NEZAUSTAVLJIV! (VIDEO+FOTO)

Utakmica na Enfildu počela je žestoko, pošto je domaći tim od samog starta meča želeo da u ranoj fazi utakmice povede i na taj način unese dodatni pritisak Bavarcima u paklu Liverpulovih navijača. Najbolju šansu imao je Saidu Mane sredinom prvog dela, kada je sa samo pet metara šutirao pored gola Bajerna.

U drugom poluvremenu nemački šampion je ušao daleko hrabrije za razliku od prvih 45 minuta, a odlične šuteve iz daljine imali su Gnabri i  Koman, međutim, Alison je u tim trenucima imao sreće. Kako se bližio kraj meča intenzitet i tempo se postepeno smanjivao, a rezultat na semaforu se i dalje nije menjao. Liverpul više nije uspeovao da stvori stopostotnu šansu, pa je meč pomalo neočekivano završen bez golova.

Barselona je protiv Liona krenula žestoko. Katalonci imali ogroman broj prilika tokom prvih 45 minuta, međutim mreža golmana Lopeša ostala je mirna.

Treba napomenuti i to da je Lion u 18. minutu i pored lošije igra mogao da povede, kada je sa nekih 25 metara vezista Terijer šutirao jako, ali u prečku!

Mesi je bio sjajan u prvom delu, međutim, nije imao rešenja za put do mreže domaće ekipe, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0. U nastavku meča Barselona je i dalje imala veći posed lopte, nekoliko dobrih šansi, ali bez kokretne završnice. Mesi je bio ponovo sjajan, ali je Portugalac na golu Liona bio nepremostiva prepreka za španskog velikana.

Sve u svemu viđena su dva zanimljiva duela, dosta dinamična, ali su golovi nažalost svih ljubitelja fudbala širom planete izostali.

LIVERPUL - BAJERN MINHEN 0:0

STADION: Enfild (54.047)

SUDIJA: Đanluka Roki

KARTONI: Henderson - Kimih

Liverpul: Alison – Robertson, Fabinjo, Matip, Aleksander-Arnold – Keita (Milner 76. minut), Henderson, Vajnaldum – Mane, Firmino (Oriđi 76. minut), Salah

Bajern Minhen:  Nojer – Alaba, Humels, Zile, Kimih – Rodriges (Sančez 88. minut), Martines, Alkantara – Koman (Riberi 81. minut), Levandovski, Gnabri (Rafinja 90+1. minut)

NOLE, RODŽER ILI RAFA: Legednarni Amerikanac OTKRIO koga bi mogao da POBEDI (FOTO)

BARSELONA - LION 0:0

STADION: OL Park (59.186)

SUDIJA: Džunejt Čakir

KARTONI: Oar, Dubo - Roberto, Semedo

Lion: Lopeš – Duoa, Marselo, Denajer, Mendi – Ndombele (Čeik 84. minut), Auar – Traore (Tusar 69. minut), Depaj, Terije (Korne 76. minut) – M. Dembele

Barselona: Ter Štegen – Alba, Lenglet, Pike, Semedo – Rakitić, Buskets, Roberto (Vidal 81. minut) – O. Dembele (Kutinjo 68. minut), Suares, Mesi