Ponedeljak 21.01.2019.
22:25
Vestionline A

Juventus rutinski, Kristijanu Ronaldu odbranjen penal (VIDEO)

Stara dama savladala Kjevo u Torinu s 3:0 u poslednjoj utakmici 20. kola italijanskog prvenstva.

twitter.com/juventusfcen
Daglas Kosta s loptom ispred igrača Kjeva

Juventus i dalje ima sve pobede kod kuće u ovoj sezoni Serije A osim onda kada je Đenova odnela bod (1:1). Desetu je ostvario protiv poslednjeplasiranog Kjeva, pet dana pošto mu je u Saudijskoj Arabiji pripao trofej Superkupa Italije u duelu s Milanom (1:0).

EPA/Alessandro di Marco
Emre Džan postiže prvenac u Juventusovom dresu

Stara dama, koja u vođstvu i dalje ima devet bodova više od prvog pratioca Napolija, pola posla je obavila u prvom poluvremenu. Brazilac Daglas Kosta je neodbranjivim udarcem levicom u 13. minutu postigao prvi gol ove sezone, a prednost je udvostručio Nemac truskog porekla Emre Džan na dodavanje Argentinca Paula Dibale u 45. Njemu je to prvenac u crno-belom dresu od kada je letos stigao iz Liverpula.

Posle sva četiri penala koje je iskoristio u Juventusu, a svi su bili u ligaškim utakmicama, portugalski as Kristijano Ronaldo, takođe letošnje pojačanje iz Reala, prvi put nije zatresao mrežu s bele tačke. Golman Kjeva Sorentino mu je odbranio u 51. minutu.

Tako je propustio priliku da se izdvoji u vođstvu na listi strelaca. I dalje ima 14 pogodaka kao i Fabio Kvaljarela (Sampdorija) i Duvan Zapata (Atalanta), koji su, svako na svoj način, obeležili ovo kolo na Apeninima.

Kristijano Ronaldo penal nije realizovao 25. put u karijeri, a jeste 114. To je 82% uspešnosti iz najstrože kazne.

Konačnih 3:0 postavio je half Danijele Rugani u 84. minutu, takođe prvim golom ove sezone.

Nenad Tomović i Ivan Radovanović su odigrali ceo meč za goste. Na klupi su ostali Filip Đorđević i Strahinja Tanasijević.

A post shared by Juventus (Fanpage) (juventus.graphics) on Jan 21, 2019 at 12:00pm PST