U formi: Gabrijel Žezus

Lepo i efikasno: Siti drži korak, Aguero da se zamisli za mesto u timu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.01.19. | 22:52

Gabrijel Žezus opet zvezda u trijumfu Građana nad Vulvsima - 3:0

Rutinski je Mančester Siti zabeležio novu premijerligašku pobedu nad Vulvsima od 3:0 i održao četiri boda zaostatka za Liverpulom u šampionskoj trci.

Vulverhempton je probao da se isprsi i iznenadi drugi put ove sezone favorizovanog protivnika (uzeo mu bod u prvom delu sezone na Mulinou), ali je sasečen vrlo brzo isključenjem Vilija Bolija u 19. minutu zbog prekršaja nad Bernardom Silvom.

Izabrane vesti

Počeo je Siti u svom stilu, a posle karakteristične akcije u desetom minutu Liroj Sane je sa leve strane ostavio loptu na tacni za Gabrijela Žezusa, koji je pogodio na trećoj uzastopnoj utakmici. Brazilac je dobio i večeras prednost nad Aguerom, očigledno je da Gvardiola ceni formu u kojoj se nalazi u poslednje vreme, a Žezus se odužio Kataloncu još jednim golom sa bele tačke u 39. minutu.

Bilo je to u periodu kada su Građani napadali kao osice, a Vukovi se sa deset igrača borili kao sumanuti samo da prežive. Na kraju je Rajan Benet zakačio Sterlinga, a glavni arbitar Pouson dosudio penal za domaćine koji je Žezus iskoristio. Dovoljno i da se Argentinac zamisli za mesto startera.

Dominirao je Mančester Siti tokom svih 90 minuta, izveo preko 12 kornera. Rui Patrisio je zaista dobro branio i čak šest puta sprečio Građane da mu do vrha napune mrežu. Konačan rezultat postavljen je 78. minutu, a ovog puta nesrećni kapiten Vulvsa Konor Koudi pomogao Građanima da dođu do pogotka. Posle centaršuta rezerviste Kevina De Brujnea upravo je Koudi nespretno zahvatio loptu i matirao svog golmana za konačnih 3:0.

Fino veče za navijače Građana upotpunio je i golman Ederson koji se iskazao sa nekoliko istrčavanja na centar. Razumljivo, čoveku je bilo dosadno 90 minuta...