ORLOVI IZGUBILI OD BRAZILA: Srpski rukometaši od minus sedam do drame, ali sa tužnim krajem

SVETSKO PRVENSTVO

Ostali sportovi -

Rukometaši Srbije izgubili su od Brazila 22:24 meč trećeg kola Grupe A Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj.

"Orlovi" su ostali na samo jednom bodu, dok Brazilci sada imaju dva.

Time su šanse ekipe selektora Nenada Peruničića za prolaz dalje svedene na teoriju.

Bogdan Radivojević i Mijajlo Marsenić sa po pet golova bili su najefikasniji naši rukometaši, dok je Dejan Milosavljev sjajno branio. Ipak, to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

Žoze Toledo je sa takođe pet pogodaka bio najbolji kod Brazilaca, kojima je energiju, naročito u prvom poluvremenu davao golman Almeida sjajnim odbranama.

"Orlovi" su katastrofalno počeli meč u berlinskoj "Mercedes-benz areni", pa je Brazil konstantno uvećavao prednost do maksimalnih 13:6.

Peruničićevi izabranici su se trgli u finišu prvog poluvremena i uspeli da zaostatak smanje na tri gola, pa se na odmor otišlo rezultatom 11:14.

U nastavku su "orlovi" pretili rivalu, više puta mu prišli na samo dva gola, ali kad god je trebalo Brazilcima zadati odlučujući udarac, "orlovi" su pravili greške.

Na "minus jedan" stigli su u poslednjem minutu (22:23), kada je već bilo kasno.

Srbija naredni meč igra sutra Koreje sutra u 18 sati.

Tok meča:

Drugo poluvreme:

22:24 - KRAJ!

22:23 - Marsenić u poslednjem minutu vraća nadu.

21:23 - VELIKA greška "orlova" u napadu, posle koje su Brazilci pogodili praznu mrežu.

21:22 - Još jedan sedmerac za našu reprezentaciju, još jedan gol Ilića. Samo je jedan razlike!

20:22 - Prvi sedmerac za Srbiju, Ilić pogađa, konačno je samo dva razlike.

18:22 - Kad već "orlovi" neće da smanje na "minus dva", Brazilci dižu na "plus četiri".

17:20 - Konačno gol! Marsenić!

16:20 - Dugo, dugo nema gola, pa je Nenad Peruničić tražio tajm-aut, a onda je svašta rekao igračima:

"I moja baba može da igra kao vi".

16:20 - Projektil Toleda, to je njegov četvrti gol danas.

16:19 - Draško Nenadić za "minus tri".

15:18 - Sada golmani na obe strane blistaju... Almeida je zaustavio Radivojevića, koji se našao u zicer poziciji.

15:18 - Strašna kontra "orlova", Marsenić poentira, pa selektor Brazila traži tajm-aut.

14:18 - Radivojević je najefikasniji u Srbiji sa pet pogodaka.

13:18 - Treći gol Tolda.

13:17 - Milosavljev je imao dve sjajne odbrane, ali "orlovi" to nisu iskoristili, pa su kažnjeni, rival je ponovo pobegao na četiri gola razlike.

13:16 - Prvi sedmerac na utakmici, u 34. minutu, Brazilci ga realizuju.

13:15 - Prvi gol Vujića.

12:15 - Auuu, kakva greška naših. Dao je loptu u ruke Toledu, koji je sa polovine terena pogodio prazan gol.

12:14 - Drugo poluvreme počelo je golom Mošića.

Prvo poluvreme - 11:14:

11:14 - Radivojević iz kontre, Srbija je prišla na samo tri koraka zaostatka! Njemu je to četvrti gol.

10:14 - Milić, prvi gol mladog desnog beka na šampionatu.

8:13 - Marsenić vezuje dva gola sa crte.

7:13 - Marsenić trese mrežu dok su "orlovi" sa igračem manje.

6:13 - Brazilci koriste to što su naši igrali bez golmana (sa igračem manje), pa sa pola terena pogađaju mrežu.

6:12 - Brazilci održavaju na "plus šest".

5:10 - Protivnik i dalje ima +6 jer je već u sledećem napadu pogodio mrežu Srbije

5:9 - Konačno! Proradio je napad Srbije... Kukić pogađa mrežu Brazila...

3:9 - Srbija se nalazi u nezgodnoj situaciji! Brazil je uvećao prednost...

3:8 - Brazilci nastavljaju udarničkim tempom, Srbija ne može da se sastavi

Uzavrele strasti na terenu!

Rukometaš Brazila Toledo u klinču sa Nemanjom Ilićem, taj 'susret' je prekinuo sudija...

sudiaj smiruje situaciju
sudiaj smiruje situacijufoto: Pritnscreen

3:6 - Fabio Čiufa je lako savladao našeg golmana! Srpski rukometaši ređaju neshvatljive greške... mnogo lako gube loptu...

3:5 - Brazilci uvećavaju prednost, Felipe Boržes koristi slabosti naših momaka! Sve to je nateralo selektora Preuničića da uzme minut odmora

3:3 - Ali ne zadugo, Brazil već u narednom napadu poravnava rezultat

3:2 - Radivojević je krenuo u kontru i efektno završio akciju za novi preokret i vođstvo Srbije

1:2 - Brazil preokreće, a Verkić je sprečio u kontri da Brazilci povedu sa dva gola razlike

1:1 - Žoze Toledo uzvraća udarac...

1:0 - Nemanja Ilić postiže sjajan gol na startu meča. Usledila je kontra Brazila, a fenomenalna odbrana Verkića je okončala ovaj napad

15.30 - Meč je počeo!

SRBIJA: Pušica, Vorkapić, Orbović, Vujić, Verkić, Radivojević, Nenadić, N. Ilić, Mošić, V. Ilić, Nikolić, Kukić, Milić, Marsenić, Obradović, Milosavljev.

BRAZIL: H. Tašeira, Valadao, Toledo, Santos, Pozer, Borhes, Čiufa, V. Tašeira, Novais, Ponciano, Langaro, Nantes, Terkariol, Hakbart, Almeida, Rodrigez.

PROMENE U TIMU PRED BRAZIL

Selektor Nenad Peruničić uoči meča protiv Brazila odlučio je da napravi promenu na golu i umesto Vladimira Cupare u ekipu uvrsti Dejana Milosavljeva. Golman skopskog Vardara je i prošle godine bio u nacionalnom timu na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, ali nije debitovao, pa će sada to uraditi protiv južnoameričke selekcije kao podrška Svetislavu Verkiću. Debi očekuje i mladi desni bek Metaloplastike Milan Milić, nakon što je dobio naknadni poziv zbog povrede Nemanje Zelenovića.

Pristup igri u porazu od Francuske bio je nedopustiv, složili su se rukometaši Srbije koji danas (15.30) igraju treći meč na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, ovoga puta protiv Brazila.

selektor nenad peruničić
selektor nenad peruničićfoto: Starsport©

S remijem i porazom "orlovi" ulaze u ovu utakmicu, a pobede u nastavku takmičenja su neophodne ukoliko žele plasman u narednu fazu šampionata.

- Bili smo adekvatan protivnik 20 minuta, što je veoma malo protiv bilo koje ekipe, a pogotovo protiv, po mom mišljenju, jedne od najboljih u istoriji. Niko nije očekivao bodove, ali je zabrinjavajuće što nismo pokazali volju i želju. Ovo što smo radili je u najmanju ruku smešno. Odmorićemo se i spremiti za ono što nas čeka, nadamo se najboljem - rekao je Stefan Vujić odmah posle poraza od Francuske (21:32).

- Prvo poluvreme bilo je dobro, a u drugom je usledio veliki pad, što ne smemo sebi da dozvoljavamo, pogotovo ne na ovako velikom takmičenju. Ušli smo da pariramo koliko možemo, a ne da izgubimo sa što manjom razlikom. Nadam se da je ovo bio samo loš dan. Sada treba da se odmorimo i što bolje spremimo za sledeću utakmicu, koja će biti veoma važna - dodao je Vanja Ilić.

- Imali smo dobar rezultat u prvom poluvremenu, ali smo se raspali u drugom delu meča. Ne znam zašto. Ne treba ovo da nas demorališe, imamo šansu protiv Brazila i Koreje i te dve pobede nas vode u drugi krug - naveo je Svetislav Verkić.