Sreda 02.01.2019.
22:54
Vestionline A

Čelzi opet podbacio, Solskjer preporađa, Milivojević ponovo neumoljiv s bele tačke (VIDEO)

Peti gol našeg igrača iz penala u ovoj sezoni Premijer lige za pobedu Kristal palasa kao gosta Vulverhemptona.

Tanjug/AP
Milivojevićeva radost posle petog iskorišćenog penala ove sezone

Kristal palas je ostvario drugu uzastopnu pobedu u gostima. Posle podviga na bunjištu prvaka Mančester sitija (3:2) savladao je i Vulverhempton, a Luka Milivojević je kao i na "Etihadu" bio strelac s bele tačke.

Njemu je to peti gol u sezoni, a sve je dao iz penala. Jedino nije bio uspešan oči u oči s Evertonovim čuvarem mreže Pikfordom.

Tanjug/AP
Fabregas je protiv Sautemptona odigrao 500. utakmicu u engleskom fudbalu

Čelzi je u prošlom kolu doneo kući tri boda baš sa stadiona Kristal palasa (1:0), ali na Stamford Bridžu nije pobedio ni na drugom meču uzastopce. Lester ga je iznenadio s 1:0, a Sautempton je sačuvao svoju mrežu za vrlo važan bod u borbi za opstanak - 0:0. Vezni igrač Čelzija Španac Sesk Fabregas je odigrao 500. utakmicu u svim takmičenjima za engleske timove, računajući, naravno, i godine u Arsenalu.

Na meču Bornmuta i Votforda svih šest golova je palo u prvom poluvremenu, a u duelu Vest Hema i Brajtona na Olimpijskom stadionu u Londonu sva četiri u drugih 45 minuta. Prednost gostiju dostigao je s dva pogotka Arnautović.

I na kraju - Mančester junajted. Od kako mu je trener Norvežanin Solskjer, njegov bivši as, taj slavni tim je pobedio na sve četiri utakmice. "Ubica dečjeg lica" je tek drugi trener u istoriji kluba koji je imao takav početak. Čuveni Mat Bezbi je 1946. imao pobede u prvih pet mečeva.

"Crveni đavoli" su pobedili Njukasl kao gosti. Put pobedi utro je napadač Lukaku u 64. minutu, samo 38 sekundi pošto je ušao u igru umesto Marsijala. Tačku je stavio Rašford u 80.

Premijer liga, 21. kolo

Čelzi - Sautempton 0:0

Bornmut - Votford 3:3 (Ake u 34, Vilson u 37, Frejzer u 40 - Dini u 14. i 27, Sema u 38)

Hadersfild - Barnli 1:2 (Munije u 33 - Vud u 40, Barns u 74)

Vest Hem - Brajton 2:2 (Arnautović u 66. i 68 - Stivens u 56, Dafi u 58)

Vulverhempton - Kristal palas 0:2 (Dž. Aju u 83, Milivojević iz penala u 90)

Njukasl - Mančester junajted 0:2 (Lukaku u 64, Rašford u 80)

Utorak

Everton - Lester 0:1 (Vardi u 58)

Arsenal - Fulam 4:1 (Džaka u 25, Lakazet u 55, Remzi u 79, Obamejang u 83 - Kamara u 69)

Kardif - Totenhem 0:3 (Kejn u 3, Eriksen u 12, Son u 26)