Novak pobedio Andersona, sjajna uvertira za početak sezone

Đoković sa 2:1 u setovima savladao Andersona u finalu turnira u Abu Dabiju.

EPA/Ali Haider
Novak Đoković

Đoković je odigrao veoma kvalitetno u Abu Dabiju, a u finalu je posle preokreta savladao Kevina Andersona rezultatom 4:6, 7:5, 7:5.

Duel izuzetnog kvaliteta trajao je više od dva sata i Novak je uspeo da po četvrti put trijumfuje na jednom od najjačih egzibicionih turnira u "belom sportu"

On je potvrdio da će jurišati na sve velike trofeje u 2019. godine pred koju je rivalima poslao jasnu poruku da je ponovo na vrhunci da će biti vraški teško slomiti ga.

Prvi set su obojica otvorila na izuzetan način, a kada je Anderson hrabrim servisom spasao brejk loptu u drugom setu, retko ko je mislio da će to biti odlučujući deo seta. Obojica su čuvala svoje gemove do finiša, kada je srpskom igraču pala koncentracija i izgubio je set.

Ista situacija viđena je i u drugom delu – brejk lopta u drugom gemu, ali je ishod bio drugačiji, pošto je sada naš predstavnik imao više koncentracije.

Došao je do izjednačenja i, što je bilo najpravednije, pobednika je odlučivao treći. U tom delu je Južnoafrikanac bio ofanzivniji i bliži da reši pitanje pobednika.

Međutim, kao i mnogo puta u karijeri, Đoković je bio najbolji kada je to bilo najpotrebnije i došao do pehara.

7:5 - Novak koristi petu meč loptu! Oduzeo je servis protivniku i stigao do prve titule u sezoni.

5:5 - Anderson je spasio tri meč lopte i navijačima omogućio još malo igre.

5:4 - Đoković prvi dolazi do prednosti u gemovima na razliku.

4:3 - Ima za čim da žali Anderson u ovom gemu. Imao je 0:30, ali je na kraju srpski teniser uspeo da osvoji taj gem i ponovo povede.

2:1 - Spašava Novak brejk loptu odličnim udarcem na samu liniju, a potom uzima gem na svoju servu asom.

1:0 - Sigurno počinje Novak u trećem segmentu igre. Bez izgubljenog poena osvaja svoj gem.

III set

7:5 - Novak izjednačuje u setovima! Nije dozvolio protivniku da stigne do brejka, koncentrisao se na svoju igru i na kraju stigao do jako važnog brejka za izjednačenje u setovima.

4:3 - Novak drži visok nivo igre. Pogađa sve i uspeva da održava prednost.

3:3 - Odlično se snalazi Anderson na mreži, dobro uzvraća Novakove lopte, iz svih pozicija igra vinere.

2:2 - Imao je prvu šansu da oduzme brejk srpski teniser, bio je u istoj situaciji kao i u prvom setu, ali nije uspeo da povede.

1:1 - Odličan ritern Novaka na servis Andersona koji fantastično reaguje i stiže do izjednačenja.

1:0 - Novak lako stiže do vođstva u drugom setu.

II set

4:6 - Anderson vodi u setovima. Nije uspeo srpski teniser da uzvrati brejkom.

4:5 - Anderson dolazi do brejka! Upotrebio je Novak najjači servis u ovom gemu, napravio i prvu duplu grešku, pa posle izjednačenja Anderson dolazi do brejka.

4:4 - Dobro se na terenu snalazi Anderson, Novak napada ali pravi grešku i dozvoljava protivniku da ponovo izjednači.

3:3 - Anderson sve teže dolazi do svojih gemova koji traju sve duže, i dalje bez brejka.

2:2 - Đoković je prvi stigao do šanse za brejk, ali je Južnoafrikanac uspeo da je spase i izjednači rezultat.

2:1 - Prvi put je igrač koji prima servis osvojio poen (Kevin), ali je Đoković vezao tri sigurna poena i opet došao do lako osvojenog gema.

1:0 - Srpski teniser je pogodio četiri prva servisa, Anderson je vratio samo jedan, ali je i taj poen otišao na stranu Đokovića koji je došao do prvog gema.

I set

Dvojica dobrih prijatelja ukrstiće rekete već na startu nove sezone, pošto su u prethodnoj imali nekoliko velikih bitaka.

Ovaj duel neće ući u zvanični međusobni skor koji iznosi 8-1 u korist Novaka, uključujući i tri pobede iz 2018. godine – na Vimbldonu, u Šangaju i Londonu.

Srpski teniser posle ovog meča putuje u Dohu gde će započeti sezonu.