Fudbal

Nedelja, 23.12.2018.

19:20

Amijen u finišu meča do boda u Bordou

Fudbaleri Bordoa i Amijena remizirali su 1:1 u poslednjem meču 19. kola francuske Lige 1.

Izvor: AK

Autor: AK

Bordo je poveo na svom Matmut Atlantik stadionu golom Samjuela Kalua u 22. minutu.

On je sjajno skočio i glavom zakucao loptu u mrežu na centaršut Serđija Palensije.

U nastavku meča Kalu propušta još jednu šansu za gol, Bordo odoleva pokušajima Džona Mendoze i Bakaja Dibasija, ali ne uspeva da sačuva vođstvo.

Tri minuta pre kraja Edi Ganore postiže sjajan gol nakon centaršuta Dibasija zakucavši loptu uz desnu stativu.

Bordo je remizirao četvrti put u poslednjih pet kola pa je ostao na 12. mestu sa 22 boda, osam od pozicije koja vodi u Ligu Evrope.

S druge strane, Amijen je posle tri uzastopna poraza vezao drugo kolo u kojem je osvojio bodove, pa je izašao iz zone ispadanja.

U Francuskoj sledi zimska pauza, a u prvom meču u 2019. Bordo gostuje Nici 12. januara, dok Amijen dočekuje Anže nekoliko dana ranije u zaostalom meču 18. kola.