Ajaks drhtao 120 minuta, Tadić dva puta pogodio sa penala! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 19.12.18. | 23:41

Velikan iz Amsterdama izbacio drugoligaša iz Kupa Holandije tek posle boljeg izvođenja penala – 4:2

Kockao se Ajaks iz Amsterdama, bio na pragu velike sramote, ali je na kraju sačuvao obraz i šansu da se domogne trofeja u Kupu Holandije. Večeras smo mogli da prisustvujemo velikoj senzaciji, jer je Roda mučila Kopljanike, izborila penale, ali će u četvtfinale, ipak, velikan iz Amsterdama.

Posle remija (1:1) više živaca imali su gosti i nekako preživeli gostovanje petoplasiranom timu druge holandske lige – 4:2 Trener gostiju Erik Ten Hag izveo je prilično jak sastav na megdan Rodi. Igrali su Blind, De Liht, Dolberg, ali i naš Dušan Tadić.

Izabrane vesti

Ponovo je srpski dribler bio najjača karika u Ajaksovom sistemu. Postigao je vodeći gol iz penala u 13. minutu, kada se činilo da će Kopljanici lako završiti posao.

Ipak, Paulisen je na identičan način doneo izjednačenje Rodi i od tada je počeo Ajaksov hod po mukama. Beskonačna inicijativa bez gola. Nisu pomogle ni šanse, ni dodatnih 30 minuta.

Odluka je pala posle penal serije. A tu je do izražaja došlo Ajaksovo iskustvo.

Prvi penal rutinski je pogodio Tadić. Zatim su promašili Paulisen i Engles.

Nije vredeo ni loše izveden penal De Lihta, jer su potom Dolberg i Blind bili precizni.