"Grobari" jasni, mora bolje protiv Turk Telekoma, šta nedostaje "crno-belima" i ko je Partizanovo "zlato"? (TVITOVI)

23:20
Izvor: Sportske.net

Košarkaši Partizana trijumfom protiv FMP-a okončali su prvi deo sezone u ABA ligi.

aba-liga.com/Mega Bemax/Ivica Veselinov

"Crno-beli" su u dvorani "Aleksandar Nikolić" slavili protiv FMP-a rezultatom 83:77.

Loše su otvorili meč, ali su iz minuta u minut podizali nivo igre, da bi do poluvremena istopili deficit koji je iznosio i devet poena, pa su na odmor otišli sa pola koša prednosti.

U trećem kvartalu stiču i devet poena viška, u poslednjoj deonici i +11, ali je FMP uspeo da se približi na samo četiri poena zaostatka u finišu.

Nisu gosti ipak imali snage za više, pa je Partizan zadržao prednost i upisao šesti trijumf u ABA ligi ove sezone.

Navijači zadovoljni upisanom pobedom, ali ne i nastupom svojih miljenika, svesni su i šta to nedostaje ekipi Andree Trinkijerija, a pribojavaju se i odlučujućeg duela u Evrokupu protiv Turk Telekoma.

Hvale Gagića, ali i borbenog Bandžu Sija.