MNOGO BRIGA ZA BATU MIRKOVIĆA NA ZIMSKOJ PAUZI: Partizan i Mačva po mećavi u Humskoj odigrali bez golova! Crno-beli sa igračem manje nisu uspeli da slome Šapčane (VIDEO)

USLOVI PRIBLIŽNIJI HOKEJU NEGO FUDBALU

Fudbal -

Fudbaleri Partizana i Mačve igrali su bez golova u Humskoj u utakmici 21. kola Superlige, poslednjeg u jesenjem delu sezone.

Crno-beli su prvi deo sezone završili kao trećeplasirani sa 44 boda, dok su Šapčani trenutno deseti sa 22.

Do poslednjeg trenutka se nije znalo da li će se meč uopšte igrati zbog jakog snega koji je tokom dana padao u Beogradu. Na kraju, odlučeno je da se igra.

U takvim uslovima nije se ni mogao očekivati bolji fudbal.

Logično, izabranici trenera Zorana Mirkovića su napadali, želeći ceo plen, gosti su se uglavnom branili.

Sredinom prvog poluvremena Urošević je propustio prvu veliku priliku na utakmici, kada je sa pet, šest metara, pošto je izbegao ofsajd zamku i lepo primio loptu, šutirao neprecizno.

U 44. minutu malo je nedostajalo da Miletić zatrese mrežu Mačve, ali je jedan gostujući defanzivac intervenisao u poslednji čas.

Neposredno posle toga, Partizan je ostao bez isključenog Uroševića. On je dobio dva žuta kartona za nepuna tri minuta, zbog oštrih prekršaja nad Gemovićem.

Ni u nastavku nije jenjavala ofanziva crno-belih, iako su imali igrača manje. Međutim, osim prilike za Pantića u 61. minutu, nije viđeno mnogo toga.

Na kraju, bodom su zadovoljniji gosti, dok crno-beli na zimsku pauzu odlaze sa mnogo briga - za vodećom Zvezdom zaostaju 12 bodova, a za Radničkim tri, s tim da crveno-beli i Nišlije tek treba da odigraju mečeve 21. kola i imaju priliku da tu razliku uvećaju.

TOK MEČA:

KRAJ - 0:0!

90+6. minut - Žuti kartoni Zdjelaru i Tošiću zbog koškanja.

90+2. minut - Žuti karton za Valijentea zbog prigovora.

90. minut - Meč je produžen šest minuta.

88. minut - Pantić tuče za malo pored gola.

86. minut - Navijači sa Istoka grudvama gađaju pomoćnog sudiju.

82. minut - Pantić je solidno izveo slobodan udarac, a Partizan je od svega dobio korner.

73. minut - Prva izmena kod gostiju, Stevanović umesto Markovića.

71. minut - Poslednja dva minuta meč je bio u prekidu zbog čišćenja linija.

68. minut - Ivanović umesto Kosovića kod crno-belih.

63. minut - Iako ima igrača manje, Partizan je u ofanzivi.

61. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Zakarić je šutirao, lopta je došla do Pantića, koji je bio u izglednoj poziciji, ali je lopta završila pored gola. Pantić je tražio korner, Živković je pokazao gol-aut, posle čega je Partizanov vezista odgurnuo sudiju, pa je dobio žuti karton.

55. minut - Ponovo Pantić preti Puletiću, a golman Mačve je i ovaj put bio siguran.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Mirković je izvršio izmenu, umesto napadača Rikarda Gomeša, uveo je Šehovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

45. minut - CRVENI KARTON ZA UROŠEVIĆA! Posle nepuna tri minuta bek Partizana dobio je drugi žuti karton, ponovo zbog grubog prekršaja, nad Gemovićem.

44. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Pantić je ubacio loptu pred gol, a na "drugoj stativi" je jedan defanzivac Mačve intervenisao ispred Miletića, inače bi igrač Partizana imao zicer.

42. minut - Žuti karton za Uroševića zbog oštrog prekršaja.

38. minut - Jak i precizan šut Pantića, a golman Puletić je uz pomoć prečke spasao svoj gol.

30. minut - Partizan pritiska... Sada je od šuta Pantića dobio samo korner.

21. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Urošević je izbegao ofsajd zamku, primio je loptu na grudi na pet, šest metara od gola, ali je onda loše šutirao.

20. minut - Posle nešto više od minut pauze, meč je nastavljen.

19. minut - SUDIJA ŽIVKOVIĆ JE PREKINUO MEČ! Učinio je to da bi se očistile linije na terenu, koje su pod naletom snega postale "nevidljive".

17. minut - I Pantić je šutirao sa distance, ali je sneg "odveo" loptu daleko od gola.

15. minut - Opasan napad Mačve! Lopta je došla do Ivića na ivici kaznenog prostora, on je napravio "lažnjak", ali je onda loše šutirao, pa Kljajić nije imao problema je ukroti.

9. minut - Evo uzbuđenja i pred Partizanovim golom. Kljajić je ispucao loptu u svog saigrača, ali Šušnjar nije uspeo to da iskoristi.

7. minut - Prva pretnja, šutirao je Zakarića iz daljine, Puletić je odbranio.

18:02 - Utakmica je počela!

Odigravanje meča je do pred početak bilo pod znakom pitanja zbog snežnih nanosa na terenu Partizanovog stadiona.

Borba sa snegom je dugo trajala, teren je čišćen...

Delegat Dragoslav Đerman (Bačka Palanka) i glavni sudija Aleksandar Živković (Niš) su odlučili da se ipak igra.

SASTAVI:

PARTIZAN: Kljajić - Urošević, Marković, Valijente, Nemanja R. Miletić - Zdjelar, Kosović, Pantić, Zakarić - Nikolić, Rikardo Gomeš.

MAČVA: Puletić, Pejović, Tošić, Ivić, Jeftić, Marić, Babić, Marković, Šušnjar, Gemović, Milosavljević.

Crno-beli su trenutno treći na tabeli, a tu će i ostati preko zime, šta god da danas urade, jer im drugoplasirani Radnički beži četiri koraka, a ispred Čukaričkog su na istoj toj distanci.

Mačva je na desetoj poziciji sa 21 bodom.

Sva tri dosadašnja meča ovih rivala u poslednje dve sezone završena su pobedama Partizana - u julu 2017. u Humskoj je bilo 6:1, a onda su crno-beli u Šapcu dva puta trijumfovali rezultatom 3:1, u novembru 2017. i krajem avgusta ove godine.

"Malo smo umorni, igralo se dosta utakmica tokom ovih pet meseci. Sigurno da svi željno očekujemo pauzu, ali imamo obavezu da na svakoj damo maksimum, pa tako i protiv Mačve", rekao je trener Partizana Zoran Mirković i dodao:

"Mačva je čvrsta, disciplinovana, borbena ekipa, igraju na granici dozvoljenog, imaju agresivan stil. Imaju kadrovskih problema, ali bilo kako bilo, očekuje nas težak zadatak, a i vreme nije sjajno".

Inače, Mačvu predvode nekadašnji asovi upravo Partizana - predsednik Ivica Kralj i trener Darko Tešović.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)