POBEDA U SENCI POVREDE BORJANA: Zvezda rutinski sa Spartakom, golman šampiona Srbije kolima Hitne pomoći iznet sa terena (VIDEO)

SUPERLIGa Srbije

Fudbal -

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Spartak 3:1 (2:0) u 19. kolu Superlige Srbije.

1 / 8 Foto: Starsport©

Zvezda je upisala 17. pobedu u domaćem šampionatu i sa 53 osvojena boda zauzima prvu poziciju na tabeli. Na drugoj strani, Spartak je posle devetog poraza na 12. poziciji sa 16 bodova.

Izabranici tremnera Vladana Milojevića dominirali su u prvom poluvremenu, postigli su dva pogotka a mogli su još dva pošto je Ben u dva navrata pogadjao okvir gola.

Zvezda je povela u 36. minutu golom Gobeljića. Simić je prošao po levoj strani, potom je Pavkov promašio loptu glavom, ali ju je zakačio Dundjerski pa je ona stigla do Gobeljića koji je pogodio mrežu domaće ekipe udarcem sa desetak metara. Bio je to peti gol Gobeljića ove sezone.

Na 2:0 povisio je Ben s "bele tačke" u 41. minutu. Prethodno je Nemanja Ćalasan oborio Pavkova u kaznenom prostoru.

Početak drugog poluvremena obeležio je pad Milana Borjana. Golman Zvezde je na nosilima napustio teren, a umesto njega medju stative stao je Zoran Popović.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Ben golom u 69. minutu, na asistenciju Simića.

Utešni pogodak za Spartak postigao je Čečarić u 90. minutu koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90+1. minut - GOOOOOOOOOOL 1:3 Ćećarić! Napadač Spartaka imao je sreće i posle odbijene lopte u kaznenom prostoru zatresao mrežu

83. minut - Nema uzbuđenja na bnovljenoj travnatoj podlozi Gradskog stadiona

75. minut - PREČKA! Najbolja prilika za Spartak. Obradović je pokušao da iz prve prebaci Popovića, ali je lopta poggodila prečku, pala na liniji i odbila se u polje

71. minut - Solidan pokušaj Čečarića. Spartak napada sa malim brojem igrača

69. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:3 Ben! Kao i kod prvog gola Simić je prošao po strani, ali je sada pogodio Ben

52. minut - Golman Crvene zvezde Borjan nezgodno je pao posle intervencije, ali udarac Vukčevića u nastavku nije bio precizan. Borjan je iznesen sa terena u kiolima Hitne pomoći, a na gol je stao Zoran Popović

46. minut - Utakmica je nastavljena i gotovo odmah je došlo do sudara golmana Spartaka Ostojića i fudbalera Zvezde Simića

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - GOOOOOOL 0:2 Ben! Napadač Crvene zvezde poslao je loptu u jednu, a golmana Spartaka u drugu stranu

40. minut - Penal! Posle kornera koji je izveo Marin, Ćalasan je sa dve ruke oborio Pavkova, a sudija Grujić pokazao je na belu tačku

36. minut - GOOOOOOOOOOOOL 0:1 Gobeljić! Kontra Crvene zvezde, Simić je centrirao, a Gobeljić natrčao na loptu i sa desne strane matirao Ostojića

35. minut - Čou je šutirao sa 17 metara, ali je izblokiran pred golom Zvezde

25. minut - PREČKA! Ben je odlično primio loptu, dao sebi for, a zatim šutirao. Lopta je završila na prečki, a u nastavku akcije izbačena je u korner

24. minut - Dobra akcija Crvene zvezde, posle koje je Čaušić šutirao sa nekoliko metara, ali je gokman Ostojić odbranio. U nastavku akcije sviran je ofsajd.

23. minut - Dunđerski je primio loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor, ali je loše šutirao

19. minut - Slobodan udarac za Spartak! Glavčić je centrirao, Vukčević u petercu zahvatio loptu, ali je Borjan lako odbranio

12. minut - STATIVA! Marin je uposlio Bena, ali napadač Crvene zvezde nije uspeo da zatrese mrežu. Pogodio je stativu, a zatim su fudbalerri Spartaka izbacili loptu u polje

7. minut - Zvezda očekivano ima inicijativu, ali za sada bez prilika

1. minut - Utakmica je počela