This is crazy!

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.11.18. | 00:14

Dva bivša prvaka Evrope odigrala meč za pamćenje u Čempionšipu - 5:5

Da se večeras nije igrala Liga šampiona i da stranice novina i portala nisu okupurali najveći asovi poput Nejmara, Salaha, Mbapea, Ikardija i ostalih, jedna utakmica Čempionšipa svakako bi dobila ozbiljan prostor na medijskom nebu. Bez obzira na rezultat, jer igrali su Aston Vila i Notingem Forest, dva engleska velikana - tri evropske krune na talonu... Pa kad još kažemo da je okršaj na Vila parku završen 5:5, jasno vam je da bi to možda čak bila i sportska vest dana. Ali ovako, jedan totalno lud meč ostao je u zapećku.

Kako bilo, nekadašnji šampioni Evrope pružili su publici pravo uživanje i kreirali bez svake sumnje najbolju utakmicu godine u Čempionšipu. A ono što posebno daje na značaju ovakvom rezultatu jeste činjenica da se ne radi o nekakvom rezultatski nebitnom susretu, jer oba tima ove sezone bore se za plasman u viši rang, za povratak u Premijer ligu.

Izabrane vesti

Zvezda večeri je napadač Aston Vile Tami Abraham, inače dete fudbaler Čelsija, koji je četiri puta tresao mrežu Šumara. On je prvo u 11. i 14. minutu anulirao šokantni turbo start Notingema (Graban u 3. i Žoao Karvaljo u 6. minutu), a onda još dva puta uspevao da svojim pogocima stigne prednost gostiju?! Keš je matirao Njilanda za 2:3 - Abraham poravnao sa penala; Loli postigao golčinu za 3:4 početkom drugog poluvremena - Abraham opet izjednačio u 71! Tada je već Forest igrao sa čovekom manje u polju jer je Tobijas Figeiredo isključen...

Aston Vila je brojčanu prednost iskoristila da prvi put povede u 75. minutu preko El Gazija, međutim domaći nisu uspeli da sačuvaju prednost i osvoje sva tri boda. Da sve bude gore po navijače Vile ceo plen oteo im je njihov bivši igrač Luis Graban osam minuta pre kraja.

Teško da ćemo luđi meč gledati do kraja ove sezone Čempionšipa...