Fudbal

Nedelja, 25.11.2018.

23:14

Het-trik Tovana za pobedu Marseja

Napadač Marseja Florijan Tovan bio je junak meča 14. kola sa Amijenom. On je postigao sva tri gola u pobedi ekipe sa "Velodroma" od 3:1.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Domaći tim je poveo u osmom minutu preko Dibasija, ali nije dugo trebalo Marseju da sredi redove i izjednači rezultat.

Tovan je prvi od tri pogotka postigao u 26. minutu na asistenciju Morgana Sansona.

Amijen je dugo držao maktivan rezultat, praktično sve do poslednjih desetak minuta kada je na scenu ponovo stupio Tovan.

U 80. minutu je fenomenalno izveo slobodan udarac sa 20 metara. Pogodio je levi gornji ugao i tako doneo prednost Marseju.

Četiri minuta kasnije, za goste sa juga Francuske dosuđen je penal, ali Dimitri Paje nije uspeo da ga pretvori u pogodak.

Ono što je on propustio tada, nije Tovan. U prvom minutu nadoknade vremena, odlični napadač je još jednim preciznim udarcem sa desetak metara zatresao mrežu Amijena za konačnih 1:3.

Nica je kod kuće bila bolja od Lila (2:0), a strelci su bili Vilijam Siprijen u 25. i Alan san maksiman u 79. minutu.

Monpelje za koji je igrao bivši igrač Crvene zvezde Damijan Le Talek igrao je nerešeno protiv Rena (2:2).