Florijan Tovan

Tovanov het-trik razdrmao Marselj

Vreme čitanja: 1min | ned. 25.11.18. | 23:10

Nemanja Radonjić meč posmatrao s klupe...

Izgleda da je isplivao i Olimpik iz Marselja iz rezultatske krize pa je na gostovanju u Amijenu večeras stigao do druge vezane pobede (3:1) i petog mesta na tabeli.

Kako za drugoplasiranim Lionom momci sa Velodroma zaostaju samo dva boda borba za Ligu šampiona deluje i dalje kao realan cilj, a u tom pokušaju dobro će im doći stabilizacija forem i ređanje pobeda.

Izabrane vesti

Večeras su opet loše počeli utakmicu, pa je domaći provtimac Dibasi u osmom minutu prvi pogodio mrežu Mandande i razgalio domaću publiku.

Međutim, onda je na scenu stupio fantastični Florijan Tovan koji je postigao het-trik. Prvo je izjednačio u 26. minutu, a potom u nastavku sa još dva lepa udarca u 80. i 90. preokrenuo rezltat u krosit gostiju. Zanimljivo, sva tri pogotka postigao je levom nogom.

Trijumf Olimpika iz Marselja je mogao da bude i ubedljiviji da je Dimitri Paje realizovao najstrožu kaznu u 84. minutu.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić presedeo je čitav meč na klupi za rezerve Olimpika.

FRANCUSKA 1 - 14. kolo: