Samuraj Kamada razbio Anderleht sa dva komada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.11.18. | 20:12

Sen Truden nokautirao najtrofejniji belgijski klub

Kakvo veče za Sen Truden! Maleni klub iz provincije Limburg na svom terenu je potukao slavni Anderleht sa 4:2 u utakmici 16. kola belgijskog šampionata.

Briselski klub tako je propustio priliku da se približi lideru Genku koji je u subotu neočekivano izgubio na svom terenu od Serkl Briža.

Izabrane vesti

Bilo kako bilo, Anderleht je večeras igrao od sjaja do očaja, odnosno, u jednom trenutku je imao vođstvo, ali nije uspeo da ga zadrži do kraja.

Domaći su počeli dobro i poveli već u osmom minutu preko Ukrajinca Romana Bezusa, a onda je na scenu stupio gorostasni hrvatski napadač Ivan Santini.

On je sa dva pogotka, u 38. i 52. minutu, doneo preokret Anderlehtu i delovalo je da će se gosti vratiti u Brisel sa sva tri boda. Ali, tako nije mislio Japanac Daiči Kamada. Najpre je izjednačio u 62. minutu, a četiri minuta kasnije zahvaljujući njemu bilo je 3:2.

Pobedu Sen Trudena potvrdio je Johan Boli u trećem minutu sudijske nadoknade.

BELGIJA 1 - 16. kolo