Adem Ljajić

Stojeće ovacije za majstora Adema Ljajića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.11.18. | 19:04

Gol i asistencija srpskog reprezentativca uništili Ankaraguču

Sudar prestonice i najvećeg turskog grada. Kad je fudbal u pitanju tu nema dileme. Posebno ne kad je Adem Ljajić raspoložen da igra fudbal. U 13. kolu Super liga srpski reprezentativac odigrao je najbolju utakmicu otkako je poslednjeg dana letnjeg prelaznog roka stigao na pozajmicu iz Torina i golom i asistencijom vodio Bešiktaš do pobede od 4:1 na gostovanju kod Ankaragučua.

Toliko je Ljajić bio dobar danas – a da je u formi mogli smo da vidimo i tokom utakmica u dresu Srbije protekle nedelje – da su ga navijači, kad je izlazio iz igre u 79. minutu, nagradili stojećim ovacijama.

Izabrane vesti

Apsolutno zasluženo, bio je to šou u Ademovoj režiji. Prvo je umalo polomio prečku na dva dela projektilom iz slobodnog udarca, ali nije se tu obeshrabrio, već je nastavio da bombarduje protivnički gol sve dok u 23. minutu konačno nije probio. Sa ivice kaznenog prostora, golman domaćeg tima mogao je samo da pogledom isprati tu strelu.

Čim je domaćin načet sve je postalo mnogo lakše. Imali su gosti iz Istanbula više prostora za igru, a imali su naravno i kvalitetniji kadar na raspolaganju. Stoga samo četiri minuta posle Ljajićevog gola duplirana prednost. Odlično je po desnom krilu probio Dorukan Tokoz, a Mustafa Pektemek je bio sam na drugoj stativi i to je bilo 2:0.

Ni tu nije bio kraj prvog poluvremena, pošto je u 44. minutu 19-godišnji Given Jalčin mangupski bocnuo loptu preko Koržana Čelikaja, ali i ovde dobar deo zasluga ide na Ljajićev račun, pošto je baš on mlađem saigraču doturio sjajnu loptu i suštinski ga spojio sa golom.

Na kraju je Ankaraguču uspeo samo da postigne počasni pogodak, ali se Ogužan Ozjakup potrudio da četvrtim golom domaćima oduzme i daj osmeh.